Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 19:14 Bu haber 37 kez okundu
 
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Andılar
...
Eğitim Haberi


Türk milletinin bağımsızlığının sembolü olan ve Mehmet Akif Ersoy’un kaleme almış olduğu İstiklal Marşı’nın 99. Yıl dönümünde Düzce Körpeşler Anaokulu 5 Yaş sınıfı öğrencileri 10 kıtasını ezberleyip arkadaşlarına sunarak günün anlam ve önemini okullarında yaşattılar.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 99. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Düzce Körpeşler Anaokulu öğrencileri tarafından program düzenlendi.

5 Yaş sınıfı öğrencileri İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezberleyerek Türk Bayraklı tişörtleri ile kamera karşısına geçtiler.

Körpeşler Anaokulu 5 yaş sınıfı Öğretmeni Şirin Demiralay konuşmasında12 Mart İstiklal marşının kabulünün yıl dönümü için düzenlenen programda duygularını şu şekilde ifade etti;

“Şanlı tarihimizi vurgulayan İstiklal marşı bağımsızlık ruhu, vatan millet sevgisi ve toplumsal değerlerimiz ile var olmaya devam etmemiz açısından çok önemlidir. Marşımız söylendikçe Türk bayrağı da gökyüzünde dalgalanmaya devam edecektir. Böyle özel bir günde öğrencilerimizde farkındalık uyandırarak; İstiklal marşımızın 99. Yıl dönümünde şanlı ruhu taşımak adına atılan adım ve yapılan iş görevimizdir.”

Kaynak: Editör: Mertcan Esenoğlu
 
Etiketler: 12, Mart, İstiklal, Marşının, Kabulü, ve, Mehmet, Akif, Ersoy’u, Andılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı