Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 16:58 Bu haber 231 kez okundu
 
2 yıldır bekleyen yardımlar dağıtıldı!
...
Gündem Haberi


Türk Kızılayı Düzce Şubesi’ne, Genel merkez tarafından gönderilen yardım malzemeleri 2 yıldır depolarda kaderine terk edilmişken, yönetimin değişmesi ile birlikte yardım malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ve ailelere dağıtıldı.

 

 

Geçtiğimiz aylarda Kızılay Genel Merkezi tarafından feshedilen Kızılay Düzce Şubesi Yönetiminin görevden ayrılması ve yeni yönetimin görev başı yapmasıyla birlikte depolarda genel merkez tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılması için gönderilen yardım malzemelerinin depolarda bekletildiği ortaya çıktı. 2  yıldır bekletilen 15 bin adet malzemenin Kızılay Düğün Salonu deposunda bekletildiği ve çürümeye terk edilirken giysiden gıda paketlerine, tekerlekli sandalyelerden hasta yataklarına kadar birçok kalemdeki malzemeler yeni yönetimin göreve gelmesi ile birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nden ihtiyaç sahibi öğrencilerin listesini alan Türk Kızılayı Düzce Şube Başkanı Halil Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri, depolarda kaderine terk edilen yardım malzemelerini öğrencilere ve öğrencilerin ailelerine dağıttılar. Tespit edilen 850 öğrenci ile ailelerine giyecek, gıda yardımı yapılırken ayrıca engelli okullarına da tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşılaması için yine Kızılay Düzce Şubesi’nde bekletilen ancak dağıtılmayan sandalyeler verildi.

Depolardaki yardım malzemeleri hakkında açıklama yapan Türk Kızılayı Düzce Şube Başkanı Halil Aydın; “Göreve geldiğimizde Kızılay Düğün Salonu depolarında bekletilen ve en az 2 yıllık olan yardım malzemelerini bulduk. Bunların dağıtılması gerekiyordu ancak dağıtılmamıştı. Bunları önce Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile birlikte belirlediğimiz öğrencilere ve onların ailelerine dağıttık. Ayrıca tekerlekli sandaleyelerde yine depolarda beklemekteydi. Bunları da engelli okullarına dağıtımlarını yaptık. Hasta yataklarımız vardı. Ayağa kalkamayan yatakta yaşamını sürdüren hastaların yatması için kullanılan yataklar. Bunlarda depolarımızda beklemekteydi. Bunları da yine ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Türk Kızılayı ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için kurulmuş bir kuruluştur. Bizde bu kuruluşu ihtiyaç sahiplerinin kullanması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 2, yıldır, bekleyen, yardımlar, dağıtıldı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."


MEVLANA (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı