Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 11:57 Bu haber 834 kez okundu
 
2017 için çiftçilere af!
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2017 üretim yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) başvuru süresini 31 Aralık 2017'e kadar uzattı.
Ekonomi Haberi


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" 16 Aralık 2017 tarih ve 30272 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona eriyor ve çiftçiler bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı giremiyordu. Yapılan değişiklik ile Düzce'deki çiftçilerimiz 2017 üretim yılına ilişkin çiftçi kayıt başvurularını 31 Aralık 2017'e kadar yapılabilecek. Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu “Öte yandan Alan Bazlı Fındık Gelir Desteğine son başvuru süresi de 17 Eylül 2017 tarih ve 30183 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ”e göre 29 Aralık 2017 olduğundan çiftçilerimizin mağdur olmamaları için hem ÇKS hem de Fındık Alan Bazlı Gelir Desteğine başvuru yapmayanların 29 Aralık 2017 mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları yerinde olacaktır.” dedi.

ÇKS, Bakanlık tarafından oluşturulan çiftçilerin kayıt altına alındığı tarımsal veri tabanı olup başkaca fonksiyonlarının yanı sıra tarımsal destekleme araçlarının etkin ve rasyonel bir şekilde planlanması ve uygulanmasına hizmet ediyor. Bakanlıkça, ÇKS verileri gözetilerek çiftçilere tarımsal destekleme ödemeleri yapılıyor.​

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.


İMAM-I RABBANİ (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı