Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 17:01 Bu haber 318 kez okundu
 
25 günlük şenlikler 8 gün yapıldı!
Geçtiğimiz günlerde yağmur bahanesi ile bir çok konseri iptal eden Akçakoca Yaz Şenlikleri ismi ile düzenlenen festival, planlanandan 5 gün önce bitti. Yetkili firma, Akçakoca Belediyesi’nin şenlikleri bitirmesini istediğini söylese de Belediye’nin bu durumdan haberi bile yok.
Akçakoca Haberi


Akçakoca’da sel felaketi sonrasında Hayde Akçakoca’ya hastagi ile bir çok üst düzey bürokrasinin de katıldığı sosyal medya reklamı yapılmıştı. Bakanların bile destek verdiği sosyal medya reklamına, Ankara’dan gelen bir organizasyon firması da Hayde Akçakoca’da Yaz Şenlikleri’ne isimli 5-31 Ağustos tarihlerinde konserlerle dolu bir organizasyon planladı. Onlarca stant kiraladı bakanlıklar ve bir çok firmadan sponsorluk aldı. Fakat şenlikler ilk olarak Yağmurlar bahane edilerek iptal edildi. Daha sonra sadece hafta sonları yapılması planlandı. Hafta sonu yağış olmamasına rağmen 18 Ağustos Pazar günü yapılması beklenen Retrobüs konseri de yapılmadı.

HALK KIZMIŞ, HAFTA İÇİ KONSERLERİ BELEDİYE İPTAL ETMİŞ

İlgili organizasyon firması haber merkezimize ulaşarak konserleri firma olarak iptal etmediklerini Akçakoca belediyesi halktan gelen talepler doğrultusunda hafta içi düzenlenecek konserleri iptal ettiklerini söyledi. Akçakoca Belediyesi yetkilileri ile yaptığımız görüşmede böyle bir durumun söz konusu olmadığını, halktan herhangi bir şikayet almadıklarını Organizasyon firmasının talepleri olduğunu ve kabul ettiklerini belirttiler.

NE OLDU AFİŞTEKİ TARİHLER?

Organizasyon firması Pazar günü sonucu yapılan konser sonrasında tasını tarağını toplayarak Akçakoca’dan ayrıldı. Yaz şenliklerini tamamlayan şirket, yine topu Akçakoca Belediyesi’ne attı. Akçakoca Belediyesi’nden gelen talep ile organizasyonu iptal ettiklerini konsere çıkacak kişilerin her birine de durumu aktardıklarını anlattı. Fakat Belediye’nin yine bir önceki konuda olduğu gibi bu durumda da bir bilgisi yok. Akçakoca’da insanların fındık toplamasını bahane gösteren firma yetkilileri, belediyeden iddiaya göre hiç para almadığını onlarca standı 1500-2000 TL arasında kiraladıklarını ve ciddi zarar ettiklerini söyledi. Akçakoca’da ağustos ayında fındık toplanıldığını unutan organizasyon firması, afişte gösterdiği tarihlerin sadece ilk haftasını gerçekleştirdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 25, günlük, şenlikler, 8, gün, yapıldı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim, kendini bilmektir.


Yunus Emre
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı