Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 17:39 Bu haber 314 kez okundu
 
38 Bin fidan toprakla buluştu
...
Gündem Haberi


Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte düzenlediği “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Projesi ile Düzce’de 38 bin fidan, Düzce Kalıcı Konutlar’da toprakla buluştu. Proje tanıtımına katılan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, çevrenin korunması gerektiğine dikkat çekti.

 

 

Tarım Orman Bakanlığı ile Milli, Eğitim Bakanlığı ortaklığında yapılan ve Türkiye genelinde 10 milyon öğrencinin 10 milyon fidan dikmesini amaçlayan “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Projesi Düzce’de de hayata geçti. Bu kapsamda Düzce’de Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde Yenikent Polis Merkezi arkasında bulunan alanda fidan dikimi yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yurt genelinde uygulanan proje kapsamında Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın da katıldığı etkinlikte, öğrenciler 38 bin 148 fidanı toprakla buluşturarak projeye destek verdi.

Projenin amacı ve gerekliliği hakkında açıklamalarda bulunan Vali Zülkif Dağlı; “Çocuklarımız yani fidanlarımız, diğer fidanlarla buluşmak suretiyle fidanlarımızı dikeceğiz. 38 bin fidanımızı bu kampanya kapsamında toprakla buluşturmuş olacağız. Ülkemizin bugün her yerinde bu etkinlik, Cumhurbaşkanımızın başkanlığında devam ediyor. Ağaçlarımızı koruyacağız, suyumuza sahip çıkacağız.”

Orman İşletme Müdürlüğü yetkilisi Çiğdem Kaşgir ise proje hakkında bilgiler vererek; “Türkiye’de protokol kapsamında 10 Milyon öğrenci, 10 Milyon fidan dikiyor. Düzce’de 38 Bin 148 fidan dikilecek. 20 dönüm olan bu alanda 600 adet kestane fidanı dikilecektir. Kalan fidanlar, Fındıklıaksu Köyü Gençleştirme Sahasına dikilecek” dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 38, Bin, fidan, toprakla, buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir…


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı