Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 15:07 Bu haber 486 kez okundu
 
5 helikopter sahada
Dün akşam başlayan yoğun yağışın ardından, Düzce Valiliği sel bilançosunu açıkladı. Cumayeri, Akçakoca ve Gölyaka ilçelerinde 23 Köy etkilenirken, 51 kişi kurtarıldı. Kurtarma çalışmalarında 5 helikopter kullanıldı.
Gündem Haberi


Dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar etsini sürdüren yoğun yağışların açtığı hasar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Düzce Valiliği şimdiye kadar 23 Köyde hasar tespit edildiğini açıkladı. Sel nedeniyle mahsur kalan 51 kişi Düzce için görevlendirilen 5 helikopter ile kurtarıldı.

İŞTE SELDEN ETKİLENEN KÖYLER:

Cumayeri: Hamascık Köyü, Yeşiltepe Köyü, Kızılüzüm Köyü, Esentepe Köyü, Harmankaya Köyü, Büyükmelen Köyü,  Çelikdere Köyü, Dokuzdeğirmen Köyü, Üvezbeli Köyü, Taşlık Köyü, Ordulukaradere Köyü       

Akçakoca: Dilaver Köyü, Esmehanım Köyü, Uğurlu Köyü, Arabacı Köyü, Koçullu Köyü, Sarıyayla Köyü, Aktaş Köyü

 

Gölyaka: Hacıyakup Köyü, Hamamüstü Köyü, Güzeldere Köyü, Aksu Köyü, Değirmentepe Köyü

Düzce Valiliği Konu ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında; "İlimizde 17 Temmuz 2019 akşam saatlerinde başlayan yoğun yağış sonrası meydana gelen olumsuzlukları gidermek üzere tüm yetkililer ve kurumlara bağlı ekiplerimiz, araç ve gereçleri ile sahada çalışmalarına devam etmektedir. Yaşanan sel felaketinden dolayı, kapanan yolların açılmasına ve ulaşılamayan köylere ulaşım çalışmaları tüm hızıyla sürdürülmektedir.

 Kızılay tarafından da su ve gıda sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza yardım yapılmaya başlanmıştır" denildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 5, helikopter, sahada,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı