Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 13:37 Bu haber 166 kez okundu
 
50 Yıl Sonra Yıkılıyor
Millet Bahçesinin 1. Etap çalışmaları kapsamında İsmet İnönü ve Avni Akyol parklarının ardından Durmazlar iş merkezi karsısında bulunan büfelerde yıkılmaya başladı. Yaklaşık 50 yıldır Düzcelilere hizmet veren büfeler artık tarih olacak.
Gündem Haberi


 

EYLÜL AYINA KADAR SÜRE VERİLMİŞTİ

Düzce Belediyesi  Durmazlar iş merkezi karsısında yıllardır hizmet veren büfelerin yıkılması ile ilgili müstecirlere Eylül ayına kadar süre vermişti. Sürenin dolmasının ardından işletmeciler büfeleri yıkmaya başladı. Yıkım işlemlerinin ardından Düzce Belediyesi Millet Bahçesi 1 Etap çalışmaları çerçevesinde bu alanda da düzenleme yapacak.

 

YENİ YERLERİNE TAŞINACAKLAR

Yıkılan büfeler arasında aynı yerde yaklaşık 40 yıldır hizmet veren “Kornet Dondurma” da bulunuyor. Düzce’nin markası olan Kornet dondurması kalıcı konutlar yolu üzerindeki yeni yerinde aynı lezzeti sunmaya devam edecek.

 

BAŞKAN ÖZLÜ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Düzce Belediye başkanı Dr. Faruk Özlü iki park ve bir meydanın birleştirilerek Millet Bahçesi 1. Etap adını alacağını, içinde çok farklı donatıların olacağını belirterek “Bundan sonraki süreçte inşa edeceğimiz proje içinde hiçbir zaman dönerci, kebapçı işletme olmayacak. Şu an mahkeme süreci devam ediyor, iyi gidiyor. İki etap halinde ifade ettiğimiz Millet Bahçesi'nin 1. etabı İnönü, Avni Akyol ve Anıtpark olacak. Tertemiz bir merkez park olacak. Vatandaşlarımız burada spor yapacak. Gerekirse biz de buraya her sabah spor eğitmenleri getireceğiz, sağlıklı yaşama teşvik edeceğiz. Amacımız yıl bitmeden belirlediğimiz alanda çalışmayı başlatmak. Hukuki süreci takip ederek hareket edeceğiz. Çevre ve Şehricilik Bakanlığı ile görüştük, uzmanlar alanı inceledi. İsim konusunda anket yapma gibi bir planımız var. Pırıl pırıl bir park, şehrin en büyük parkını inşa edeceğiz" demişti.  

 

  ÖZEL İŞLETMELER GİREMEYECEK

 Yeni parkın inşası hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Başkan Özlü, daha önceki gibi kiracı, müstecir gibi uygulamaların tarihe karıştığını kesin bir dille vurgulayarak, "Parkların dışında çok fazla kafeterya, restoran var. Belki BELTUR şirketimiz aracılığı ile ufak tefek hizmet sunulabilir ancak özel işletmeler bu parka kesinlikle girmeyecek. Zihinlerimizi değiştirmeliyiz, işletme amacıyla hiç kimseye verilmeyecek. L şeklinde oldukça büyük bir alan olacak. Aileler, gençler, çocuklar burada vakit geçirecek" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 50, Yıl, Sonra, Yıkılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı