Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 14:29 Bu haber 160 kez okundu
 
71 tertiplerden pençe harekatındaki askerelere tam destek
...
Gündem Haberi


Diyarbakır’da 26 yıl önce askerlik yapan erler Düzce’de bir araya geldi. İlk defa bir araya gelen erler askerlik anılarını konuşurken, TSK’nin düzenlediği Pençe harekatı için: ‘Arkadaşlarımızın intikamlarını alıyorlar’ dediler. 

1992 yılında Diyarbakır 9. Kolordu Komutanlığında askerlik yapan erler, 26 yıl sonra Düzce’de bir araya geldi. Birbirleri ile uzun zamandır görüşemeyen erler Bölük Çavuşu Şahin Canbaz’ın önderliğinde Sosyal Medyadan birbirleri ile irtibat kurarak 26 yıl sonra Düzce’de bir araya geldi. Birbirlerine askerlik anılarını hatırlatan erler, çok mutlu olduklarını her askerlik yapanların mutlaka bu şekilde bir araya gelmeleri gerektiğini dile getirdiler.

Terör örgütünün en yoğun dönemlerinde askerlik yapan erler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusunda gerçekleştirdiği pençe harekatına tam destek vererek, ‘bizim zamanımızda şehit olan arkadaşlarımızın intikamları alınıyor. Çok mutluyuz. Bugün bizi askere çağırsınlar seve seve gideriz’ dediler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 71, tertiplerden, pençe, harekatındaki, askerelere, tam, destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı