Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 15:38 Bu haber 260 kez okundu
 
78 yaşındaki adam 3 ay sonra tıraş olmaya gitti
Korona virüs tedbirleri kapsamında evden çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlar, 11.00-15.00 arasında sokağa çıkmaya başlarken, yaklaşık 3 aydır tıraş olmayan 78 yaşındaki yaşlı adam berberin yolunu tuttu.
GÜNDEM Haberi


  Korona virüs tedbirleri kapsamında daha önce 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkması sınırlandırılmıştı. Geçen hafta ilk defa Pazar günü vatandaşların sokağa çıkabilmesinin ardından bu hafta da yaşlılar sokağa çıkabildi. Bu hafta berberler 65 yaş ve üstü vatandaşlara öncelik tanıdı. Yaklaşık 3 aydır tıraş olmayan ve sokağa çıkma yasağı nedeni ile tıraş olamadığını belirten 78 yaşındaki Kemal Zorba, “ Pazar günü dışarı çıkmak bize serbest oldu. Sokağa çıkma yasağı var diğer günler çıkamıyoruz. Bende bugün tıraş olmak için dışarı çıktım. Yaklaşık 3 ay önce tıraş olmuştum. Evde istirahat ediyoruz. Mecbur böyle olacak. Bugün tıraş olmaya dışarı çıktım. Çok karışmıştı başım” dedi.

  “Önceliği yaşlılara verdik”

  35 yıldır berberlik ile uğraşan Ramazan Yalçın, yaşlılara öncelik verdiklerini öncelikle onları tıraş ettiklerini belirterek: “ 4-5 kişi sırada var. Ama ilk önce 65 yaş üzerinde olan vatandaşları alıyorum. Genç müşterilerimiz ne kadar rahatsız olsa bile biz öncelikle yaşlılarımıza hizmet verdik” dedi.

  Tıraş olmak için sıra bekleyen vatandaşlardan Fadıl Coşkun’da, sırasını yaşlılara verdiği için mutlu olduğunu belirterek: “ Ben daha önce geldim. Ama büyüklerimiz yaşlılarımıza öncelik tanıyoruz. Biz her zaman olabiliriz ama onlar olamıyorlar. Bunaldılar sıkıldılar böyle bir fırsat olunca da önceliği onlara verdik” dedi.
 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: 78, yaşındaki, adam, 3, ay, sonra, tıraş, olmaya, gitti,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı