Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 16:28 Bu haber 726 kez okundu
 
iPhone 8 ve 8 Plus'ın cam yüzeyine dikkat
Eğer iPhone 8 almayı düşünüyorsanız, oldukça dikkatli kullanmalısınız!
Teknoloji Haberi


iPhone 8 ve 8 Plus'ın cam yüzeyine dikkat

Fiyatıyla yükseklerden uçan iPhone X'un gün itibariyle en önemli alternatifi iOS yakasında elbette iPhone 8 ve iPhone 8 Plus.

iPhone 8 ve 8 Plus'ın cam yüzeyine dikkat

Gerçi kısa bir süre önce A.B.D.'de satışa çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, tasarım çizgisi olarak iPhone 7'den pek de farklı değil. 

iPhone 8 ve 8 Plus'ın cam yüzeyine dikkat

Yine de tasarımda -özellikle dış yüzeyde- yeni düzenlemeler söz konusu. 

iPhone 8 ve 8 Plus'ın cam yüzeyine dikkat

 

7 ile en önemli farklılık telefonun arka tarafında kullanılan metal ile güçlendirilmiş cam yüzey.  Cam yüzey hem telefona daha "premium" sınıfı bir görüntü oluştururken hem de yumuşak bir tutuş hissi sağlıyor. Ancak bu cam malzeme, telefon dikkatli kullanılmadığı takdirde can sıkıcı sonuçlara yol açabilir. Can sıkıcı derken "duygusal" anlamdaki bir sıkıcılıktan bahsediyoruz çünkü cam yüzeyin cebinize dokunan bir tarafı var. Apple Insider'daki habere göre iPhone 8 kullanıcılarının dikkat etmemesi halinde cam yüzey garanti kapsamına girmiyor ve kullanıcıya ön ekran camından daha pahalıya mal olabiliyor. Apple Insider'daki habere göre AppleCare+'a dahil olan kullanıcılar, iPhone telefonlarının ekran camı hasar gördüğünde 29 dolar ödeyerek yenileme yapabiliyor.   Ama buna suya ve toza dayanıklı cihazın arka tarafındaki camı dahil değil. Eğer arka taraftaki cam hasar görürse, bu hasar "diğer hasarlar" kategorisinde gösteriliyor.  Bu bahsi geçen "diğer hasarlar" kategorisindeki cam yüzey hasarı ise Amerika'da 99 dolar + vergi ücretleri olarak talep ediliyor. Yani kısacası, cihazın arka tarafındaki camın tamiri ekrandaki cama kıyasla daha pahalı. Bu ilk bakışta korkutucu görünse de günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğu cihazlarını koruyucu kılıfla kullanıyor.  Kılıf sadece estetik kaygılarla değil, dünya para verilen cihazın başına bir iş gelmesin kaygılarıyla da tercih ediliyor.  Bu yüzden iPhone 8'in yüzeyi ne kadar estetik görünürse görünsün birçok kullanıcı bu güzelliği telefonu korumak adına kapatmak zorunda kalacak. Yeni yüzey tasarımının yanı sıra geliştirilmiş kamera özellikleriyle de dikkat çeken cihaz iOS 11'in birçok yeni özelliğini de kullanabiliyor.
Cihazın yenilenen ekranı ise Wide Color Gamut olarak adlandırılan daha geniş renk spektrumunu görüntülemesiyle öne çıkıyor.
Ön ve arka kameraların özellikleri ise iOS 11'le gelen yeni portre modu alt seçenekleriyle artık daha başarılı karelerin yakalanmasını sağlıyor.
Bu arada metal ile güçlendirilmiş cam yüzey sadece iPhone 8 ve 8 Plus'ta değil, aynı zamanda iPhone X'da da kullanılıyor. 
Bu da iPhone X'un da arka yüzeyinin hasar görmesi durumunda büyük ihtimal daha yüksek bir servis maliyetini doğuracaktır.
Cam yüzey kablosuz şarj için önemli bir gösterge. Apple'ın geniş yüzeye sahip kablosuz şarj cihazlarıyla iPhone 8, 8 Plus'ın yanı sıra iPhone X, Apple Watch serileri ile Airpods şarj edilebiliyor.
Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı