Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 16:05 Bu haber 173 kez okundu
 
Abanoz Duyurdu! Gitmek İsteyene Ücretsiz Otobüs
...
Siyaset Haberi


 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, Avrupa’ya gitmek isteyen mülteciler için sınır ili olan Edirne’ye ücretsiz otobüs kaldıracağını duyurdu. Düzce Belediyesi tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken, vatandaşlar Düzce’de yaşayan mülteciler için ücretsiz otobüs kaldırılıp kaldırılmayacağını merakla bekliyor.

Abanoz, Akçakoca’da bulunan mültecilerin, yurt dışına çıkma niyeti taşıyanlar için,  sınır ili olan Edirne’ye ücretsiz otobüs kaldıracağını açıkladı.

 Abanoz yaptığı açıklamada, gitmek isteyen mültecilerin CHP İlçe başkanlığı sekreterliğine başvurmalarını söyleyerek, “Dün gece Suriye’de rejim güçleri tarafından kahraman Türk askerimize yönelik hava saldırısı gerçekleştirildi. Ben şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımızın da şifa bulmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 Ücretsiz Otobüsler Kaldırılacak

Mültecilerin Edirne’ye gitmeleri için ücretsiz otobüs kaldırmayı taahhüt ettiklerini belirten Abanoz, “Bu hain saldırıdan sonra hükümetimiz, mülteciler için sınır kapılarının açıldığını duyurdu. Bu kapsamda biz de arkadaşlarımız ile çalıştık. Akçakoca’da yaşayan mültecilerin sınır şehri olan Edirne’ye ulaşabilmeleri için  ücretsiz otobüsler kaldırmayı taahhüt ediyoruz. Edirne’ye gitmek isteyen mülteciler partimizin sekreterliğine başvuru yapabilirler. Sayı ne kadar olursa olsun biz buradan Edirne’ye naklini gerçekleştirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

Düzce Belediyesi Ücretsiz Otobüs Kaldıracak Mı?

Sınır kapılarını açarak göçmen kontrolünün serbest bırakıldığı şu günlerde birçok belediye tarafından mültecilerin sınıra taşınması için başlatılan ücretsiz otobüs kampanyası hakkında Düzce Belediyesi’nden henüz açıklama gelmezken, Düzceli vatandaşlar mülteciler için belediye tarafından otobüs kaldırılıp kaldırılmayacağını merakla bekliyor.Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, Avrupa’ya gitmek isteyen mülteciler için sınır ili olan Edirne’ye ücretsiz otobüs kaldıracağını duyurdu. Düzce Belediyesi tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken, vatandaşlar Düzce’de yaşayan mülteciler için ücretsiz otobüs kaldırılıp kaldırılmayacağını merakla bekliyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Abanoz, Duyurdu!, Gitmek, İsteyene, Ücretsiz, Otobüs,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı