Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 16:58 Bu haber 131 kez okundu
 
Adliye'ye Ulaşım Zorlaştı
Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, Fiskobirlik kavşağının Adliye–Merkez hattı yönünün kapatılması sonucunda Adliye’ye erişimin zorlaştığını söyledi.
Eğitim Haberi


 Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, Fiskobirlik kavşağının Adliye–Merkez hattı yönünün  kapatılması sonucunda Adliye’ye erişimin zorlaştığını söyledi.

  Ay, açıklamasında "İlimiz Merkez ilçede bulunan Fiskobirlik kavşağı olarak adlandırdığımız kavşağın, Adliye–Merkez hattı yönünün  kapatılması sonucunda Adliye’ye erişimin zorlaştığı, gerek vatandaşların gerekse meslektaşlarımız için ulaşım problemlerinin her geçen gün arttığı gözlenmektedir.

 Bilindiği üzere, Adalete erişimin kolaylaştırılması adına, siyasi iktidarın her geçen gün yeni düzenlemeler  yapmaya çalıştığı aşikardır. Ancak, adalete erişimin bir yönü de Adliye’ye ulaşımın fiziken , kişi mağduriyetlerine yola açmayacak şekilde düzenlenmesidir. Günümüz Avrupa’sında bu ilke de göz önünde tutularak, adalet sarayları, şehrin en gözde meydanlarına yapılmış ve var olanların yeri de değiştirilmemiştir.

 Fiskobirlik kavşağının kapatılmış olması, Düzce merkezini  doğu –batı olarak iki ayrı bölüme ayırdığı gibi, şehrimizden geçen D-100 Karayolunun ise şehri içi yola dönüşmesine neden olmuştur. İleride D-100 Karayolunun şehir içinde seyahat etmek isteyenlerin tercihi haline geleceği, bu yolda trafik sıkışıklıklarının yaşanacağı, trafik güvenliğinin ise tehlikeye düşeceği de açıktır.

 Bugüne değin, Düzce İlinde görev yapan yöneticilerden , düzenlemenin bu hali ile devam edip etmeyeceği, Adliye’ye erişimin zahmetsiz, süratli ve ekonomik olarak sağlanacağı yeni bir  destinasyon için  çalışma yapılıp yapılmadığı konusunda da herhangi bir açıklama veyahut bilgilendirme de yapılmamıştır.

 Konunun bizler için önemli olduğu , bu konudaki çalışmaların bir an evvel yapılmasını ve yapılan çalışmalardan halkın bilgilendirilmesi, sorunun bir an evvel çözüme ulaştırılmasını Düzce adın beklediğimizi bildirir, kamuoyuna saygı ile sunarız." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Mertcan Esenoğlu
 
Etiketler: Adliye'ye, Ulaşım, Zorlaştı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı