Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:45 Bu haber 275 kez okundu
 
AK Parti Düzce'de sahipsiz kaldı
28 Aralık 2018’de Hikmet Keskin’in istifasının ardından başlayan süreçte, tam da seçim çalışmalarının yoğunlaştığı günlerde Ak Parti İl Başkansız kaldı. İl Yönetiminin de istifa etmesiyle İl Başkanını temsil edecek kimsenin kalmaması dolayısıyla Kızılcıhamam’da yapılan İl Başkanları kampına Düzce katılamadı.
Siyaset Haberi


2018’in son günlerin sürpriz bir gelişme ile İl Başkanlığından istifa eden Hikmet Keskin’in ardından Ak Parti’de il başkanı arayışı başlamıştı. Bazı siyasi kesimlerin istediği izim üzerinde uzlaşmaları ve teşkilata yönelik temayülün ardından bazı isimler genel merkeze gönderilmişti. Ancak temayülde ikinci çıkan Cihat Çelik’in Ankara’ya bildirilmemesi ile başlayan süreçte kamuoyundan gelen tepki geri adım attırdı. Geçen hafta yaşanan son gelişmeyle Mustafa Keskin, Cihat Çelik, İsa Şengüloğlu, Mine Met ve Halil Aydın acil olarak genel merkeze çağırılmıştı.

5 isim genel merkezde mülakata katılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile önümüzdeki günlerde görüşecekleri ve Erdoğan’ın Düzce il Başkanını tespit edeceği açıklanmıştı.

Düzce’de ilk kez böyle bir vaka yaşanırken, yaşanan bu hareketli süreç ve İl Başkanı belirlenmesinin uzaması, tam da seçim çalışmalarının yoğunlaştığı bu günlerde k Parti’yi il başkansız bıraktı. Geçtiğimiz günlerde il yönetiminin de istifa etmesiyle birlikte il başkanlığına vekalet edecek yetkili de kalmazken,

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir başkanlığında Kızılcıhamam’da gerçekleşen İl Başkanları kampına Düzce’den de katılım olmadı.  

Seçim hazırlığına ilişkin çalışmalar ve stratejilerin ele alındığı kampa da katılımın olmaması, Ak Partiyi seçim sürecinde puslu günler beklediği yorumlarının yapılmasına yol açtı.

Kampın ardından yarın yapılacak Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında da Düzce’nin temsil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: AK, Parti, Düzce'de, sahipsiz, kaldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı