Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 17:32 Bu haber 338 kez okundu
 
AK Partili kadınlardan farklı etkinlik
Ak Parti Kadın Kolları, kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgi çekti. Kadın kolları İl Başkanı Güler Güneş, Ak kadınlar olarak, kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu dün olduğu gibi bugün de dile getirmekten vazgeçmediklerini söyledi.
Siyaset Haberi


25 kasım Kadına Şiddetle Mücadele günü dolayısıyla Ak Parti Kadın kolları da bir etkinlik düzenledi. İl binasında bir araya gelen kadınlar, kadına şiddete hayır diyerek turuncu çizgi çektiler, turuncu boya ile ellerinin izini çıkarttılar.

Güneş, kadına yönelik şiddetin dünyanın her yerinde gerçekleştiğini söylerken, İslam dininin kadına ve kız çocuklarına uygulanacak kötü muameleyi kabul etmesinin de mümkün olmadığını dile getirdi.

Güneş, “ Ak kadınlar olarak, kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu dün olduğu gibi bugün de dile getirmekten vazgeçmiyor, ekonomik ya da kültürel hiçbir gerekçenin ardına sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Kadim medeniyetimizin yüzyıllar boyunca barındırdığı din, ahlak, şuur ve vicdan öğretilerinin tümünde, kadına ve kız çocuklarına karşı yapılan herhangi bir kötü muameleye kati suretle karşı çıkılmıştır. Yüzyıllar öncesinden, henüz insan haklar evrensel bildirgesi yokken, kadın erkek ayrımı yapmadan insani bir mesajın dünyaya yayılmasına öncü olan Hz. Peygamber in sözünü hatırlamak ve hatırlatmak hepimizin üzerine düşen önemli bir vazifedir: “ İnsanlara merhamet etmeyen, Allah da merhamet etmez.” Hiçbir ayrım gözetmeksizin yaşam biçimi olarak tüm insanlığa karşı kötü muameleyi bizlere men eden dinimizin, kadına ve kız çocuklarına uygulanacak kötü muameleyi kabul etmesi de mümkün değildir.” Dedi.

Açıklamanın ardından Ak Partili kadınlar turuncu boya ile beyaz duvara el izlerini çıkartarak kadına şiddete dur dediler.

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: AK, Partili, kadınlardan, farklı, etkinlik,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı