Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 19:30 Bu haber 131 kez okundu
 
Akçakoca'da sahil temizliği imece usulü ile yapılacak
...
Akçakoca Haberi


Akçakoca’yı etkisi altına alan sel afetinin yaraları sarılıyor. Belediye ve resmi kurumların çalışmalarının yanı sıra, STK’lar ve her bir Akçakocalı, adeta seferberlik ruhu ile afetin Akçakoca’da yarattığı tahribatı ortadan kaldırmaya çalışıyor. 

Bu çalışmalardan birini de Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği yönetimi hayata geçirdi. 

Dernek yönetimi aldığı kararla, ilçe plajlarını baştan sona temizleme çalışması başlattı. Plaj temizliği için gerekli araç ve işgücünün masrafını da imece usulüyle karşıladı. 

 

Başta turizm işletmecileri olmak üzere, esnaflara projeyi anlatan ve maddi destek isteyen Dernek yöneticilerine ilçe esnafı ise tam destek oldu. 

Turizm Derneği yönetim kurulu üyesi Alican Gümüş ve Sevgi Yılmaz, ilçenin esnaflarını dolaşarak makbuz karşılığında para desteği aldılar. 

Kumsalların temizlenmesi çalışmalarının birkaç gün içinde bitmesini hedeflediklerini belirten Alican Gümüş, esnafın ve halkın projeye büyük destek verdiğini söyledi.

Plajların temizlenmesi çalışmalarını Değirmenağzı plajından başlattıklarını ifade eden Gümüş, kumsal temizliğinin Çayağzı köyü bölgesine kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Akçakoca'da, sahil, temizliği, imece, usulü, ile, yapılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı