Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:04 Bu haber 484 kez okundu
 
Akçakoca'da Skandalların Ardı Arkası Kesilmiyor
Üç beş gün önce patlak veren 150 bin liralık kayıp 30 İ phone skandalının yankısı geçmeden,Akçakoca Belediyesi’nin eski Başkan Cüneyt Yemenici döneminde yaptırdığı iki binası kaçak çıktı. Yeni yönetim bunun üzerine imar affından yararlanmak için başvuru yaptı.
Haberi


Akçakoca Belediyesi eski Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından Akçakoca 15 Temmuz Parkı içinde bulunan sosyal tesisler ile Hürriyet tepe Mehmet Gündüz Parkı içinde bulunan ve işletmeciliğini belediyenin yaptığı Abant Kahvecisi isimli iş yerlerinin ruhsatı olmadığı ortaya çıktı.

Yapılan  teknik incelemelerde iki binanın ruhsatsız olması nedeniyle Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın binaları kurtarmak için imar affından yararlanmak için çalışma başlattığı öğrenildi.

Ayrıca 15 Temmuz Parkı'nda bulunan tesisin imar affından yararlanabilmesi için  Başkan Okan Yanmaz tarafından 180 bin lira ceza ödemesi gerekiyor.  Para yatırıldığı taktirde, Yemenici'den kalan ve belediyeyi zarar sokan bir hatadan daha dönülmüş olacak.

İMAR MÜDÜRÜ NEDEN SEYİRCİ KALDI?

Öte yandan, 15 Temmuz parkı içindeki  sosyal tesisler ile, Mehmet Gündüz Parkı içinde bulunan Abant Kahvecisi inşaatı yapılırken, Akçakoca Belediyesi İmar Müdürü Cevdet Özkara ile imar müdürlüğü personelinin kaçak yapılara neden müdahale etmedikleri de Akçakoca kamuoyu tarafından merak edilen konuların başında gemleye devam ediyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Akçakoca'da, Skandalların, Ardı, Arkası, Kesilmiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı