Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 12:04 Bu haber 244 kez okundu
 
Alperen ocaklarından Ayasofya açıklaması
Düzce Alperen Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Çetin, Ayasofya’da bir balerinin verdiği poza tepki gösterdi. Çetin, Ayasofya’da ibadete izin verilmediğini söyleyerek, “sözde sanat icra edenlere neden engelleme yok.” Dedi.
Gündem Haberi


Ayasofya Müzesi'nde bale figürü yapan bir kadının sosyal medyaya yansıyan fotoğrafına Düzce Alperen Ocaklarından tepki geldi.

Müzeyi ziyarete gelen bir kadın tarafından, bir bale hareketi olan 'spagat' figürü müze içerisinde yapılması ve diğer ziyaretçiler tarafından fotoğrafının çekilmesiyle ilgili olarak açıklama yapan Düzce Alperen Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Çetin, Ayasofya’da ibadete izin vermeyenlere, İslam ve ahlak düşmanı, sözde sanat icra edenlere neden engelleme olmadığını sorguladı.

Çetin, “ Düzce Alperen Ocakları olarak, Ayasofya bizim kırmızı çizgimizdir, Türk Milletinin, fethinin bağımsızlık nişanesidir. Maalesef Musevi zihniyetini kendine benimsemiş, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve magazin gazetecileri ile birlikte Musevi kişiler Ayasofya’nın önemini, bacak germe sanatı olarak vurguladı. Bunun hesabı vebali ağır olur sayın yetkililer” dedi.

Ayasofya'nın minarelerinden ezan okunmadıkça, mihrabından tekbir, saflarının arasından çocuk sesi gelmedikçe bu milletin  huzur bulamayacağını söyleyen Çetin sözlerine şöyle devam etti:

"Ayasofya asla sadece bir ibadethane değildir. Ayasofya makûs talihimizin hikâyesidir. Ayasofya kapalıyken İstanbul'un bir Türk yurdu olduğunu söyleyemeyiz. Ayasofya’yı kapatanlar bunu 1453'ün intikamını almak için yaptılar. Bugün topyekûn ülkemize saldıran maşaların ağa babalarına ders vermek istiyorsak Ayasofya’yı ibadete açmalıyız. Kavgamız, inancımızın ve imanımızın düşmanlarıyla olacaktır. Cahillikten, yobazlıktan, zalimlere itaatten geçen yollar bizim yolumuz olmayacaktır.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Alperen, ocaklarından, Ayasofya, açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı