Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 13:42 Bu haber 327 kez okundu
 
Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi için toplantı
2016-2017 eğitim öğretim yılında Düzce’de 6 lisede başlatılan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi, yeni öğretim yılında 11 lise ile uygulanmaya devam edilecek.
Eğitim Haberi


Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Proje koordinasyon toplantısı Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında, müdürlük toplantı salonunda yapıldı. Proje koordinasyon toplantısına 11 liseden proje koordinatör öğretmenleri katıldı.Yapılan faaliyetlerin genel değerlendirmesinden sonra,  Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birim Sorumlusu Kudret Çiçek ve Proje Koordinatörü Ahmet Ablak tarafından proje revizyon çalışmaları hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

 

Proje kapsamında, geçtiğimiz öğretim yılında yazar Tarık Buğra’nın eserlerini okuyan öğrenciler, bu öğretim yılında  ise yazar Cengiz Aytmatov ve Ahmet Hamdi Tanpınarın tüm eserlerini okuyacaklar. Daha sonra öğrenciler, Düzce genelinde düzenlenecek panellerde, panelist olarak görev alıp yazarları hakkında katılımcıları bilgilendirecekler.

 

Öönümüzdeki günlerde Türkiye Yazarlar Birliği ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenledikleri Tarık Buğra Sempozyumu’na geçen yılın panelistlerinden Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Anadolu İHL öğrencisi Elif İnce “Düşman Kazanma Sanatını Bilen Adam Tarık Buğra” konulu konuşmasıyla Düzce’yi  temsilen katılacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Anadolu, Mektebi, Yazar, Okumaları, Projesi, için, toplantı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı