Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 19:01 Bu haber 197 kez okundu
 
Anneler günü esnafa nefes aldırdı
Her yıl Mayıs ayının 2. pazarı Dünyanın en değerli canlıları annelerimizin günü. Anneler günü kutlamaları için her özel günde olduğu gibi Anneler Gününde de çiçekçilerde sıra oldu. Son aylarda azalan işleri nedeniyle sıkıntı yaşayan çiçekçiler, Anneler günü ile birlikte bir günlüğü ne de olsa nefes aldı.
Yaşam&Sağlık Haberi


Dünyanın en değerli varlıkları olan annelerin günü bugün. Hediyelerin güzeline layık olan annelere en güzel hediyeleri almak içinde yarış başladı. Çiçek olan annelere çiçek alarak Günlerini kutlamak isteyenlerde Pazar sabahından itibaren, çiçekçilerin önünde sıra oldular. Siparişlere yetişmeye çalışan çiçekçiler ise bu günden oldukça mutlu. Çiçekçiler, son günlerde işlerde kriz nedeniyle bir düşüş yaşandığını belirterek Anneler gününün kendilerine nefes aldırdığını söylediler.

Yıllardır Düzce’de çiçekçilik yapan Orkun Oşak; “Anneler günü ile birlikte işlerimiz de açıldı. Geçmiş yıllarda daha fazla insanlar annelerine çiçek alıyordu. Geçmiş yıllara göre çiçekçilerin işlerinde bir düşüş var ancak bu özel günde her birisi çiçek olan annelerimizi, çiçeklerle mutlu etmek isteyenlerin siparişlerine cevap vermeye çalışıyoruz. Annelerine çiçek almak isteyenler ise en çok orkide, papatya, gülü tercih ediyorlar” dedi.

Mustafa Elegöz ise işlrinin geçen yıllarda kutlanan anneler gününe göre düşük olduğunu ancak yine de yoğunluğun yaşandığını dile getirerek; “Çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Telefonla, bizzat dükkana gelerek çiçek alan müşterilerimizin isteklerine cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak işlerimiz geçmiş yıllardaki anneler günü kutlamalarına oranla düşüş yaşanıyor” dedi. 

Düzceliler ise aldıkları çiçekleri ile Pazar sabahında annelerinin yanına gitmek için yollara koyuldular.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Anneler, günü, esnafa, nefes, aldırdı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı