Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 19:50 Bu haber 150 kez okundu
 
Aşıların 14 Ocak’ta Düzce’de Olması Bekleniyor
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Çin'den getirtilen koronavirüse karşı geliştirilen CoronaVac aşıları, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Laboratuvarlarından dağıtım yapılmak üzere araçlara yüklenerek 81 ile gönderilmeye başlanacak. 14 günlük testlerin  olumlu sonuçlanması durumunda aşıların 14 Ocak’ta Düzce’de olması bekleniyor.

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşıları, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Laboratuvarlarından dağıtım yapılmak üzere TIR'lara yüklenmeye başlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Çin’den sipariş edilen koronavirüs aşısının 3 milyon dozluk ilk partisi 30 Aralık'ta Türkiye'ye ulaşmıştı. Aşılar buradan TIR’lara yüklenerek Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü depolarına taşınmış, ardından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda yapılacak 14 günlük testlerden onay alırsa aşılamanın başlanmasına karar verilmişti.

İKİ DOZ ŞEKLİNDE UYGULANACAK

4 aşamada gerçekleşecek aşılama işlemi ilk olarak Kovid-19 ile birebir temas halinde olan sağlık çalışanlarına ve 65 yaş üzeri vatandaşlara uygulanacak. Çin'den getirilen inaktif Kovid-19 aşısı 2 doz şeklinde uygulanıyor.

Sağlık Hayat Merkezi Deposuna Taşınıyor

İl sağlık müdürlüğü kaynaklarında alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce’ye gönderilecek olan aşılar, Atatürk Devlet Hastanesi yanında bulunan Sağlık Hayat Merkezinde depolanacak. Düzce’de korona virüs aşısının uygulamaya başlamamasına ne zaman başlanacağı ise önümüzde ki günlerde açıklanacak.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Aşıların, 14, Ocak’ta, Düzce’de, Olması, Bekleniyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı