Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 18:07 Bu haber 183 kez okundu
 
At Eti Kesiyorlardı Yakalandılar Yine Uslanmadılar
ASAYİŞ Haberi


Düzce ili Gölyaka İlçesi Kemeryanı köyünde 01.12.2021 tarihinde alınan duyum üzerine A.D. ve A.D. isimli şahısların izinsiz at hayvanı kestiği bilgisi edinilerek Düzce 2.Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan arama ve el koyma kararına istinaden Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığınca ve Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jasat Timi ve  Çevre Koruma Timi ile birlikte  A.D. ve A.D.’e ait adresinde ve eklentilerinde arama yapıldı.

Yapılan arama sonucunda evin alt katında ki soğuk hava deposunda yaklaşık 300 kg at hayvanına ait olduğu değerlendirilen et bulunduğu, ayrıca evin avlusunda yaklaşık 2 metrekare çukur kazıldığı bu çukurun içerisinde yine at hayvanına ait olduğu değerlendirilen iç organları ve kemikler tespit edildi.

Depoda tespit edilen etlerin Gölyaka Tarım Müdürlüğü ekiplerince numune alındıktan sonra kalan etler mühürlenerek “yediemin” olarak şüpheli A.D.’e teslim edildi. Çukur içerisinde bulunan iç organlar ve kemikler için Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tanzim edildi.

Şüpheliler A.D. ve A.D. isimli şahıslar, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmıştır.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: At, Eti, Kesiyorlardı, Yakalandılar, Yine, Uslanmadılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı