Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 00:34 Bu haber 235 kez okundu
 
Atıl Bina Değerlendirildi
Merkeze bağlı Mamure köyünde uzun süredir atıl durumda bulunan okul değerlendirilerek anaokulu haline getirildi. Köy halkı ve Üniversite öğrencilerin de katkıda bulunduğu Okulun açılışı bugün yapıldı.
Eğitim Haberi


Mamure köyü halkının isteği üzerine Valilik ve Milli Eğitimin desteği ile yıllardır köyde atıl durumda olan bina tadilat yapılarak anaokulu haline getirildi.

Köyde okul öncesi ihtiyacı gidermek için yapılan anaokulun açılışı bugün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törene Vali Zülkif Dağlı, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç , okulun yapımına katkıda bulunan üniversite öğrencileri, anaokulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi öğrencilerinin destekte bulunduğunu, özel idarenin katkıları ile anaokulun yapıldığını söylerken, diğer köylere de anaokulu kazandırılacağını belirtti.

Vali Dağlı, “ Buraya küçük, güzel, mütevazi bir anaokulu kazandırdık. Üniversitenin anaokulu bölümünde okuyan öğrencilerimizin çok büyük desteği oldu. Biz de özel idare olarak katkıda bulunduk. Asıl destek öğrencilerimizden geldi. Onların güdüsüyle böyle bir çalışma oldu. Çocuklarımız için her şeye değer,bunlar az bile. İnşallah diğer köylerize de bu anaokullarımızı kazandıracağız.” Dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Atıl, Bina, Değerlendirildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı