Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 06:57 Bu haber 136 kez okundu
 
Avrupalı Gençler Akçakoca'ya hayran kaldı
...
Kültür&Sanat Haberi


Avrupa Birliği Erasmus Plus Kapsamında  52 Avrupalı Genç Tarihi ve Kültürel Varlıkları Geleneklerimizi Tanımak  Amacıyla Akçakoca’ya Geldi.

Koordinatörlüğünü Türkiye’nin Yaptığı, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, İspanya, Makedonya , İngiltere, Litvanya ve  Romanya’dan üniversiteli gençler katıldığı projeden amaç gençlere tarihi ve kültürel mirasın korunması gelecek nesillere aktarılması konusunda beceri ve yeterliliklerini artırmak olduğunu belirten proje sahibi Züleyha Kartal Önemli, “Düzce İli Tarihi ve Kültürel mirasları tanımak için İlimize gelen gençlerle projemiz içinde yer alan etkinlikleri sırasıyla gerçekleştiriyoruz. Konuralp yöresini üç gündür taradık. Bugün Akçakoca‘nın tarihi ve kültürel miraslarını doğal güzelliklerini izliyoruz“ dedi.

Guruba  Akçakoca ziyaretinde rehberlik yapan Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Oğuzhan Yemenici Akçakoca Misafirperverliğini gösterdiklerini belirterek,  “Atilla Güldiken ve Muhtarımız Mehmet Karabıyık ile ev sahibi olarak konuklarımızı yalnız bırakmadık . Gezilmesi görülmesi gereken yerlere getiriyoruz. Tarihi mahalle pazarında  geleneksel kültürü ve yemeklerimizi tanıttık ve öğlen yemeği  ikram ettik“ dedi.

Gurubun İspanyol ekibinden  Esisa Proje kapsamında geldikleri Akçakoca’yı çok beğendiklerini belirterek, “İnsanlar çok sıcak ve misafirperver, doğa bir harika. Tarihi miras Ceneviz kalesi ve mahalle evlerine hayran kaldım. İyiki gelmişim buraları gördüğüm için çok mutluyum“ dedi.

Kaynak: Editör: Bediş Sayın
 
Etiketler: Avrupalı, Gençler, Akçakoca'ya, hayran, kaldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?
Anketler
Milletvekili Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?
Sayfalar
Özlü Sözler
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı