Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 16:39 Bu haber 379 kez okundu
 
Bakan Çöp projesini örnek olarak gösterdi!
Kalkınma Bakanlığı, İçişlerine gönderdiği yazıda, çevre yatırımı yapmak isteyen kamu kurumu ve belediyelere, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği SEKAY projesini örnek gösterdi
Yaşam&Sağlık Haberi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehrin en büyük çevre projesi SEKAY,  Kalkınma Bakanlığı tarafından kamu kurumları ve belediyelere örnek olarak gösterildi.

Kalkınma Bakanlığı tarafından İçişlerine gönderilen yazıda çevre yatırımı yapmak isteyen kamu kurumlarının ve belediyelerin SEKAY'ı örnek alabileceği belirtildi.

Kalkınma Bakanlığı ilgili yazısında yap-işlet-devret modeliyle yürütülen çalışmaların ülkemiz için önemine işaret ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yatırımlarıyla, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Entegre Katı Atık Yönetim Projesi'ni bu kapsamda örnek gösterdi.

 

ÖRNEK PROJE

Bölgenin en büyük atık yönetim tesisi SEKAY'ın inşa sürecinin Bakanlık tarafından örnek gösterilmesinin Sakarya adına gurur verici olarak kabul edilirken, Belediyeye ve şehre hiçbir maddi külfeti olmadan bölgenin en büyük çevre yatırımını hayata geçirilecek.

 

ATIKLARDAN ENERJİ VE GÜBREYE

Entegre Katı Atık Yönetimi Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken,  Proje kapsamında Akyazı ve Karasu'da inşa edilen aktarma istasyonları tamamlandı. SEKAY ile Sakarya'da değerlendirilmeyen atık kalmaması hedeflenirken, atıkların enerjiye ve organik gübreye dönüşerek şehre katma değer sağlaması, şehrin yeşilinin korunması amaçlanıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Bakan, Çöp, projesini, örnek, olarak, gösterdi!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı