Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 15:24 Bu haber 757 kez okundu
 
Bakan Özlü mesaj yayınladı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Milletvekili Faruk Özlü, 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.
Teknoloji Haberi


Bakan Özlü mesajında: 'Her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış olan bu topraklar, 15 Temmuz gecesi 249 şehit ve iki bine yakın gazinin kanlarıyla sulanarak bir kez daha vatan olmuştur. 15 Temmuz gecesi atalarımızdan miras kalan vatan sevgisi ve şehitlik arzusuyla sokağa çıkan milletimiz, tanklara, kurşunlara, bombalara göğsünü siper ederek hayâsız bir akını durdurmuştur. Tarih boyunca vatanına, devletine hiçbir zaman ihanet etmemiş olan milletimiz, milletine inanan lideri Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hainlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz gecesi, Anadolu halkındaki derin seziş, kuvvetli sağduyu ve asırların tecrübesine dayanan muhteşem irfanının eseridir. Bu vatanda bağımsız yaşamanın en büyük teminatı Anadolu irfanıdır. 15 Temmuz kahramanlarının hâllerini, akıl ve mantıkla îzah etmek mümkün değildir. Darbecilere silahsız karşı çıkmak, tankların önüne yatmak, f-16’lara kafa tutmak, az sonra ölmek ihtimâlini görünce yanı başındaki havuzdan abdest almak, kamyonla Taksim’e adam taşımak, ancak ve ancak vatan sevgisiyle ve şehitliğe olan inançla açıklanabilir. Kara toprağa bir gül bahçesine girer gibi girmekle açıklanabilir. 15 Temmuz’da Türkiye ekonomisi de demokrasi gibi test edildi ve bundan da başarı ile çıktı. 16 Temmuz sabahı Türkiye’de her yerde fırınlar çalıştı, marketler açıldı. Hayat normal akışı ile devam etti. Vatandaşlarımız hain ve alçak darbe girişimine kafa tutarcasına yaşamına, olağan sürecinde devam etti. Büyüme trendini uzun süredir devam ettiren ülke ekonomisi de darbenin olduğu 3. Çeyrekte daralsa da yine de 2016 yılını yüzde 2,9 büyüme ile kapattı. Alınan tedbirlerle toparlanan ülke ekonomisi 2017 yılının ilk çeyreğinde beklentileri de aşarak yüzde 5 büyüdü.

Şimdi önümüzdeki döneme dair beklentilerin olumlu olduğu öncü göstergelerin üretim artışına işaret ettiği, ekonomiye güvenin yükseldiği bir dönemden geçiyoruz. Gerek kapasite kullanım oranları gerekse de güven endeksleri üretim tarafında önümüzdeki aylarda canlanmanın süreceğini göstermektedir.

Büyümeyi kalıcı hale getirmek üzere yapısal reformlara öncelik veren hükümetimiz geçtiğimiz yıl yasalaşan Ar-Ge reform Paketi ve Sınai Mülkiyet Yasası’ndan sonra bu aybaşında da sanayinin geliştirilmesi ve üretimin desteklenmesi amacıyla çıkarılan kanunu hayata geçirdi. Böylelikle sanayicinin üretim yeri sorunundan, nitelikli personel ihtiyacına, mali yüklerinin azaltılmasından yerli üretimin desteklenmesine kadar birçok alanda sorunu giderilmektedir. Sanayicinin ihtiyaçları doğrultusunda yapısal reformlara devam edeceğiz.

15 Temmuz gecesi, tüm dünyaya şunu bir kere daha gösterdik: Bu ülkeyi ve demokrasiyi seviyoruz. Devletsiz, bayraksız, vatansız yaşamaktansa ölmeye hazırız. Bu vatanı kanımız pahasına savunacağız ve çocuklarımıza bize bırakılandan daha güzel bir ülke bırakacağız.' dedi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı