Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 15:56 Bu haber 392 kez okundu
 
Bana Davutoğlu'nu Soruyorlar
AK Parti eski il Başkanı Saim Tut eski Başbakan Ahmet Davutoğlu için övgü dolu ifadelerde bulundu.
SİYASET Haberi


Aykırı çıkışlarıyla tanınan AK Parti eski il  Başkanı Saim Tut 2017 yılında dönemin AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ataş ile girdiği polemik sonrası AK Parti'den ihraç edilmişti. Saim Tut eski başbakan Ahmet Davutoğlu için sosyal medya hesaplarından aşağıdaki ifadelerde bulundu.

"Bana Davutoğlu'nu soruyorlar... Bildiğim son derece birikimli, samimi ve temiz bir insan olduğudur... Yerlidir, ancak dünyadan kopmaz, evrensel değerleri çok iyi bilir ve önemser. Hangi gerekçeyle olursa olsun hırsızlık yapanları sevmez ve sonuna kadar mücadele eder. Ne geldiyse başına, tam da bu yüzden gelir, gelmiştir.


Uğradığı haksızlıklar karşısında bir dönem suskunluğu tercih etmesi de ülkesine olan sevgisindendir. Ama işlerin daha sarpa sardığını görünce duramamış, yaptığı tavsiye ve uyarılardan faydalanılmak yerine ''yok'' hükmüne indirgenilmek istenince de milletine karşı duyduğu sorumluluk gereği sesini yükseltmiştir.
Kuracağı partisi ülkemiz için hayırlı aydınlıklara vesile olsun inşallah. Bu kokuşmuşluk ortamında, destekleyebileceğim siyasi hareketlerin başında yer alacaktır, tüm dostlarım bile !..
Başarılı olur ya da olamaz, ama biz insanlara düşen sadece doğru olduğuna inandığımız ilkeleri cesurca savunup, risk alabilen kişi ve organizasyonların yanında durmaktır. Gayret bizden, başarı yüce Allah'tandır...
İçten sevgi ve saygılar...."

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Bana, Davutoğlu'nu, Soruyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı