Haber Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 20:50 Bu haber 52 kez okundu
 
Başkan Özlü "Düzce’nin yeni tanıtım merkezi olacak"
...
GÜNDEM Haberi


Düzce Mutfak Sanatları Merkezi açılışı öncesi Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü merkezi basın mensuplarına tanıttı. Mutfak Sanatları merkezinin bir restoran değil Düzce kültürünün tanıtılacağı bir mekan olacağını vurgulayan Başkan Özlü kar amacı gütmediklerinin de altını çizdi.


Düzce Belediye Başkanı 17 Eylül’de faaliyete geçecek olan Mutfak Sanatları Merkezi’ni basın mensuplarına tanıttı. Tanıtım öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, aktif olarak kullanılamayan bir yapıyı, Düzce kültürünün tanıtım merkezi haline getirdiklerini belirterek “Buranın kendi kaderine terk edilmiş bir hali vardı. Uygun bir fiyatlandırmayla burayı değerlendirelim istedik. Binanın yeniden yapılması ile güçlendirilmesi arasında fiyat olarak 200 bin liralık bir fark vardı. Çürük raporu tutturduk ve binayı yıktık. Burası yaklaşık bin metrekare. Orman Genel Müdürlüğü’nün inşaat yapma izni verdiği bir alan. Düzce’de çok farklı demografik yapıya mensup insan var.

Buranın farklı kültürlerinin, mutfaklarının temsil edileceği bir yer olmasını istedik. Özel misafirlerimiz için bir VİP salonumuz mevcut. Üst katta da belediye için bir misafir odası var. Terasımız yazın kullanılabilecek şekilde dizayn edildi” dedi.

Eğitim ve tanıtım alanı
Merkezin bir restorandan çok eğitim ve tanıtım alanı olacağının altını çizen Başkan Faruk Özlü “Burası bir restoran değil. Burada Düzce’nin yöresel mutfağının tanıtıldığı bir alan olacak. Özgün bir yer olacak. Burası aynı zamanda bir eğitim alanı. Sınıflarımız ve mutfaklarımızda arzu edenler eğitim alabilecek. Eğitimin sonunda kendilerine bir sertifika vereceğiz” diye konuştu.

Kar amacı gütmüyoruz
Özlü; kar amacı gütmediklerini kaydederek “Yaklaşık 10 gündür mutfağımız ters ediliyor. Bugünden itibaren bu alan hizmet vermeye başlayacak. Burada kaliteli yiyeceklerin tadılabileceği bir mekan. Merkezin tanıtılmaya ihtiyacı var. Ülkenin farklı noktalarından gelenler burada yedikleri yemekleri gittikleri yerlerde övsünler. Buradan kar etme niyetinde değiliz. Amacımız Düzce’nin mutfak kültürünü tanıtmak. Hepimizin önceliği Düzce kimliği olmalı” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Başkan, Özlü, "Düzce’nin, yeni, tanıtım, merkezi, olacak",
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kendi ayıbını görür ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı