Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 12:30 Bu haber 108 kez okundu
 
Başkan Sarıoğlu işin peşini bırakmıyor
...
Akçakoca Haberi


Akçakoca’yı derinden sarsan sel afetinin üzerinden 3 hafta geçmesine yürütülen yoğun çalışmalar neticesinde hayat normale döndü.

Afetten etkilenen köylerde devletin tüm birimleri yoğun bir çalışma yürütürken, ilçe merkezinde de Valilik ve Kaymakamlık destekli çalışmalarla Akçakoca Belediyesi, her geçen gün güzel işlere imza atıyor.

Selden etkilenen en önemli yerlerden biri de Arabacı köyü köprüsü olmuştu. Şiddetli yağmur sularının yıktığı köprünün yapılması için ise çalışmalar sürüyor. 

Çok sayıda köyün şehir merkezine bağlandığı köprünün yapımının özellikle fındık hasadı döneminde öneminin farkında olan Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu da partisinin üst düzey yetkilileri ve çeşitli bakanlık temsilcileriyle yaptığı görüşmeler sonucunda, Çay köprüsünün bir an önce yapımına başlanması kararını aldırdı. 

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

”DSİ tarafından yapılacak olan köprünün, projesi birkaç güne bitiyor, Bayram’ın üçüncü günü kepçe sahaya iniyor, yaklaşık 20 gün içerisinde bitirilip kullanıma açılacak inşallah.

Biz her konuyu olduğu gibi hepimiz için aciliyet arzeden Çay – Arabacı köyü köprü sorununu da takip halindeyiz. Hiç kimse hiçbir konuyu takipsiz bıraktığımızı düşünmesin, sadece sürekli basın ya da sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapmıyoruz.

vatandaşlarımız, bir süre daha Edili yolu güzergahını kullanmak durumunda kalacak. Ancak en kısa sürede eskisinden çok daha güzel bir köprüye sahip olacağız hep birlikte.”

 
 
 
Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Başkan, Sarıoğlu, işin, peşini, bırakmıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yetmiş iki millete bir göz ile bak...!


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı