Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 12:37 Bu haber 163 kez okundu
 
Batı Karadeniz’in En Büyük Mağarası Sarıkaya Işıklandırıldı
...
KÜLTÜR&SANAT Haberi


Düzce’nin Yığılca ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde bulunan Sarıkaya Mağarası, Düzce İl Özel İdaresi tarafından Mağarada daha önce yapılan ışıklandırmaya ek olarak ikinci ışıklandırma çalışması yapıldı.

  Düzce’nin önemli turizm değerlerinden birisi olan Sarıkaya mağarasında ikinci ışıklandırma yapıldı. Düzce’nin Yığılca ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde bulunan Sarıkaya mağarası yıllar önce bulunmasının ardından Düzce İl Özel İdaresi’nin restorasyon çalışmaları ile geçtiğimiz yıllarda hizmete açılmıştı.

Işıklandırmanın zayıf kalması sonrasında gelen ödenek ile birlikte Düzce İl Özel idaresi tarafından mağarada ikinci restorasyon çalışması başlatıldı. Mağaranın dokusunu bozmayacak şekilde yapılan ikinci ışıklandırma ile yapıların daha iyi görülmesi dikkat çekti. Mağaranın içerisinde bulunan şelale, göl ve kanyonun yeni ışıklandırma ile daha iyi görülecek olması sonrasında ziyaretçilerin dikkatini çekmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Batı, Karadeniz’in, En, Büyük, Mağarası, Sarıkaya, Işıklandırıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı