Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 15:13 Bu haber 153 kez okundu
 
Belediye Desteği ve kadınların girişimi ile güzel işler oluyor
Akçakoca’da Belediye ve kadın girişimci işbirliğiyle, tarihi dokusuyla bilinen Yukarı Mahalle’nin canlanması amacıyla oluşturulan Tarihi Mahalle Pazarı’nda bahardan kalma günler yaşanıyor.
Kültür&Sanat Haberi


Kadınların hem turizme hem aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla hazırladığı proje ile 2015’ten bu yana 80 küçük dükkanın yer aldığı “Tarihi Mahalle Pazarı”na yerli ve yabancı turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor.

Projenin fikir sahibi Gülten Özdeş yaptığı açıklamada, Tarihi Mahalle Pazarı’nda kadınların örnek bir projeye imza attığını söyledi.

2015 yılında Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile Yukarı Mahalle’de yaşayan kadınların bölgeyi ayaklandırma adına elini taşın altına koyduğunu ifade eden Özdeş, şöyle konuştu:

“İsmimizin Tarihi Mahalle olmasıyla birlikte biz buraya yaşam alanı diyoruz. Çünkü burada bir pazar görüntüsü olmakla beraber çay, kahve içilebilecek yerler mevcut. Eski evlerin kullanılmayan bölümlerini kadınlarımızla birlikte hizmete açtık. Kadınların istihdamını sağlamak için bu yola girdik ve bu noktaya geldik.”

“Bizi hiç yalnız bırakmadılar”

Yerli ve yabancı turistlerin yılın her döneminde pazardan geçtiğini kaydeden Özdeş, “Turist anlamında dışarıdan gelerek bizi tercih edenlere, özellikle de Akçakoca halkına çok teşekkür ediyorum. İnsanlar bizi hiç yalnız bırakmadılar. İlçe halkımız, dışarıdan hiçbir tur gelmese bile gelip bizi destekledi.” şeklinde konuştu. Özdeş, yaz ayları için yeni projeler hazırladıklarını da sözlerine ekleyerek tüm tarih sevenleri Tarihi Mahalle Pazarı’na davet etti. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Belediye, Desteği, ve, kadınların, girişimi, ile, güzel, işler, oluyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı