Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 14:34 Bu haber 184 kez okundu
 
Belediye İhtiyaç Sahiplerinin Yanında
Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü 2019 Nisan ayından bugüne kadar yürütülen yardım çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Faaliyetler kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere giyimden, gıdaya, kişisel bakımdan ev temizliğine kadar birçok alanda yardımlar ulaştırıldı.
Düzce Belediyesi Haberi


Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, sisteminde kayıtlı olan ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmıyor. Her türlü ihtiyaçlarını karşılamak üzere projeler geliştiren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu çalışmalar kapsamında gıdadan, giyime, kişisel bakımdan ev temizliğine kadar birçok alanda hizmet sunuyor.

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün göreve geldiği Nisan 2019 tarihinden bu yana yapılan çalışmalar hakkında faaliyet raporu hazırlayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü raporda şu ifadelere yer verdi:

"Nisan 2019'dan bu yana 7 bin 620 aileye sıcak yemek servisi yapılmıştır. EVSAD hizmeti kapsamında 433 aileye 622 kez öz bakım hizmeti, 92 aileye 528 kez ev temizliği hizmeti verilmiş, ikinci el eşya kampanyası kapsamında 20 aileye çeşitli ev eşyası yardımında bulunulmuştur. Ayrıca 5 aileye yatağa bağımlı hastalarına bakımı kolaylaştırmak amacıyla öz bakım eğitimi düzenlenmiştir. Hayır çarşısı kapsamında verilen hizmetlerle ihtiyaç sahibi 1483 aileye gıda kolisi yardımı yapılmıştır. Aynı şekilde ihtiyaç sahibi 912 kişiye Ramazan Bayramı nedeniyle kıyafet dağıtımı yapılmış, 807 kişiye ise Giysi Kumbaralarından çıkan ikinci el kıyafet yardımı yapılmıştır. Yeni doğan bebekler için hazırlanan ?Yeni Doğan Paketleri'nden 260 aileye ulaştırılmış, şehir merkezinde bulunan Bebek Emzirme Kabinleri için 211 kişinin kaydı yapılmıştır. Ramazan ayında düzenlenen mahalle iftarları ile toplam 35 bin 800 kişilik iftar davetleri gerçekleştirilmiştir."

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Belediye, İhtiyaç, Sahiplerinin, Yanında,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı