Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 16:25 Bu haber 59 kez okundu
 
Belediye Meclisinde Yoğun Gündem
...
Siyaset Haberi


İYİ Parti Meclis Üyesi Erkan Dinçer tarafından Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın adının Düzce’de bir caddeye verilmesi üzerine sunduğu teklif meclis üyelerinin kararıyla kabul edildi.

Düzce Belediyesi son meclis toplantısında önemli kararlara imza attı.  Bu alınan kararlardan en önemli olarak gördükleri hususları dile getiren İyi parti Düzce Teşkilatı, doğrunun yanında yapıcı muhalefet ekseninde çalışma prensiplerini devam ettirecekleri belirtti.

Daha önceki sunumlarda 65 yaş üzeri yolcuların toplu tasıma araçlarına binişine sınırlama getiren çalışma, plan bütçe komisyonunda yapılan görüşmeler ve İyi Partili meclis üyelerinin fikri ve somut katkıları ile değiştirilerek, otobüslere 65 yaş üzeri Düzcelilerin biniş kısıtlaması kaldırıldı.

İyi Parti Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Grup Başkanı Ender Çakar, “ Komisyona ve öncesinde meclis gündemine gelen ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın toplu taşımadaki kullanım kısıtlamalarının gerek insani gerekse de hukuki olarak sakıncalar içerdiğini ve mutlak suretle değiştirilmesi hususunu, gerek şahsim gerekse de meclis üyemiz Sayın Oğuz Özyiğit, tekraren belirtti. Tüm komisyon üyelerinin katkıları ve meclis üyelerinin de onayı ile bu yanlış uygulama düzeltildi, hayırlı olsun’ dedi.

Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın adının Düzce’de bir caddeye verilmesi üzerinde hassasiyetle çalışan İyi Parti Meclis Üyesi Erkan Dinçer de, ilgili teklifin kabulünden dolayı duyduğu mutluluğu tüm meclis üyelerine teşekkür ederek ifade etti.

Düzce Belediyesi’nin borçlanması ile alakalı olarak mecliste alınan karara da desteklerini ifade eden İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “ Kurumların borçlanması karşılığı olmayınca elbette rahatsız edici bir durum. Fakat Düzce Belediyesi hepimizindir ve ekonomik olarak yaşadığı sıkıntılar ortadadır. Bu sıkıntılar hem Belediye’nin icraat yapmasına engel teşkil etmekte hem de özellikle esnafın mağdur olmasına sebep olmaktadır. Bizim Düzce’nin daha fazla vakit kaybetmesine tahammülümüz yok. Dolayısı ile gerek Belediye’nin önünün maddi manada açılması, kararın alımı esnasında taahhüt edildiği ve belirtildiği üzere, esnaf alacaklarının ödenmesi, gerekse de bundan sonra Belediye harcamalarını en azından üyesi olmamız hasebiyle kontrol etme sansımız olması sebebi ile desteliyoruz. İnşallah Belediye hizmet üretme ve kentin sorunlarına daha etkin çözümler bulma yolunda bu vesile ile daha hızlı ilerler” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Belediye, Meclisinde, Yoğun, Gündem,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı