Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 19:11 Bu haber 174 kez okundu
 
Belediyeler Birliğinden hibe araçlar törenle teslim alındı
...
Gündem Haberi


Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Düzce Belediyesi’ne hibe edilen itfaiye aracı ve vidanjör yapılan törenle alındı. Törenin ardından itfaiye aracı Akçakoca Belediyesi’ne teslim edildi. Yaşanan selin ardından Akçakoca’daki temizlik çalışmalarında kullanılmak üzere Vidanjör de Akçakoca Belediyesine tahsis edildi.

 
Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve aynı zamanda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi yürüten Fatma Şahin ile Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in girişimleri ile Düzce Belediyesi’ne hibe edilen tam donanımlı itfaiye aracı Akçakoca İtfaiye Müdürlüğüne teslim edildi.


Araçların devir teslim töreni Düzce Belediyesi önünde gerçekleştirildi. Törene AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, İGM Başkanı Çiğdem Günal, Akçakoca Belediye Başkan Yardımcılar Yüksel Yılmaz ve Hakan Öztaş, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, MHP Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Nursen Yanmaz ve diğer yetkililer katıldı. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Ankara'da bulunduğu için katılamadığı törende konuşma yapan Ayşe Keşir, “Sağolsun Fatma Şahin Başkanımız, Düzce’nin yaşadığı felakete sessiz kalmadı ve şehrimize ençok lazım olan itfaiye ve vidanjörü hibe etti. Kendisine teşekkür ediyorum. Acılar paylaşıldıkça azalıyor” dedi. 
Törende konuşma yapan Düzce3 Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise; “Ben de Gaziantep Belediye başkanı ve eski bakan Fatma Şahin Hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Sel felaketi yaşandığı gün Düzce Belediyesinin bütün araçları Akçakoca’daydı. Okan beyle de konuştuk Düzce Belediyesine ait bütün araçların Akçakoca’nın emrinde olduğunu söyledim. Bir planlama yapalım dedi. Bütün araçlarımız sel felaketine maruz kalan Akçakoca Belediyesi’nin emrindedir” dedi.   
Törenin sonunda ise Düzce Belediyesine hibe edilen vidanjörü, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü sel afeti yaşayan Akçakoca’ya gönderdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Belediyeler, Birliğinden, hibe, araçlar, törenle, teslim, alındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı