Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:29 Bu haber 182 kez okundu
 
Bisikletli dönem hazırlığı
Faruk Özlü, yüksek ücretli park ücretlerinin olacağı İstanbul Caddesinde bisiklet dönemini başlatmaya hazırlanıyor. Özlü, mavi beyaz renkteki bisikletlerin 1 TL karşılığında kullanıma sunulacağını belirtiyor.
Gündem Haberi


İstanbul Caddesinde bisiklet dönemi başlıyor. Sağ şerit üzerinde ağır para cezalarının olacağı caddede, 1 TL karşılığı kiralanacak bisiklet ile ulaşım imkanı da sağlanacak.

İstanbul Caddesinde uygulamaya hazırlanan bisiklet projesini değerlendiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni uygulamayı ‘çok güzel’ olarak yorumladı. İstanbul Caddesinin trafiğe açılıp kapanma süreçlerinde yaşanan sıkıntıları bildiğini bunun için de çözüm üretmeye çalıştıklarının altını çizen  Faruk Özlü “  Düzce’de yap bozdan  çok çektik” dedi. 

İlk Şerit Paralı

Ücretli park alanı ve bisiklet yolunun bir arada olacağı projeden bahseden Özlü “ İstanbul caddesinin en sağdaki ilk şeridi paralı ama yüksek ücretli otopark alanı olacak. Orta şerit non-stop olarak devam edecek. En son şerit de bisiklet yolu olacak . Yakında projemizin detaylarını açıklayacağız” dedi. 

Bu proje için bir bisikletçi ile görüştüklerini kaydeden Özlü “ Arabayı bırakıp bisiklete binebileceksiniz. 1 TL karşılığında bisikleti alarak  istediğiniz yere gidip geri bırakabileceksiniz. Rengi mavi ve beyaz olacak. İlk etapta İstanbul Caddesi Düzce Valiliği arasında olacak.  Daha sonra Hastane Caddesi ile merkez arasında sonra bunu genişleteceğiz . Çok güzel bir proje” dedi. 

Süre Arttıkça Parada Artacak

Özlü, uygulanacak park cezası ücretlerinin de belirlendiğini ifade ederek,”Park ücreti sabah 10 dakika bedava olacak . 10 dakika sonrasında 10 TL, bir 10 dakika sonra ise 20 TL, araba bir gün kalsa 250 TL. yazacak. Bisiklet projemizin planlaması tamam. Bir eksiğimiz yok” diye konuştu.  

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Bisikletli, dönem, hazırlığı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı