Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 17:59 Bu haber 118 kez okundu
 
BOTAŞ Duyarsız Kalmadı Boru Hattı Kapatıldı
Geçen yıl iki defa ihalesi yapılıp yapımı başlayan BOTAŞ boru hattı hatasını telafi etti. Doğalgaz borularının yerleştirilmesi için açılan ancak iş bitiminde kapatılmadığı için köylülere sıkıntıya düşüren ve haberimize konu olan çukurlar kapatıldı.
Gündem Haberi


Geçen yıl iki defa ihalesi yapılıp yapımı başlayan BOTAŞ boru hattının geçtiği köylerde yapım işini alan yüklenici firma ve müteahit firma boru hattının geçtiği güzergahta kazı yaparak doğalgaz borularını yerleştirmiş ancak sonrasında çukurları kapatmamıştı. Kapatılmayan çukurlar nedeniyle hattın geçtiği köylerdeki köylüler mağdur olmuştu. Çukurların olduğu bir çok bahçe ve tarlada göletler oluşmuş, hayvanlar bu çukurlarda telef olmuş, mahsüllere zarar vermişti. Çukurlardan şikayetçi olan vatandaşlar konuyu muhtarlarının vasıtası ile yetkililere ulaştırdıklarını fakat yetkililerin konuya sorunlarıyla ilgilenmediğini ifade etmişlerdi.

Yaptığımız haberin ardından harekete geçen BOTAŞ yetkilileri, yüklenici firma ve müteahitlere uyararak açılan çukurların kapatılmasını istedi. Bu uyarı üzerine açık bırakılan çukurlar kapatıldı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: BOTAŞ, Duyarsız, Kalmadı, Boru, Hattı, Kapatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim, kendini bilmektir.


Yunus Emre
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı