Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 18:11 Bu haber 247 kez okundu
 
Bu defa okulların müteahhiti kaçtı Mı ?
Düzce yıllardır, yarım kalan yapılamayan devlet kurumlarının yarım kalan inşaatlarını tartışırken yine bir müteahhit krizi yaşanıyor. Müteahhitlerin yarım bıraktığı ve yapımı yılan hikayesine dönen binalar kervanına bu defa da iki eğitim kurumu eklendi. İki okul yapan Müteahhit, işleri yarım bırakıp gidince, okul inşaatları kaderine terk edildi.
Gündem Haberi


Düzce yıllardır işlerini yarım bırakan müteahhitlerin enkaz hale bıraktığı yada işleri çok yavaş ilerlettikleri için bir türlü bitmek bilmeyen devlet binalarını gündeminde tartıştı. Kültür Merkezi inşaatı 25 yıl kendisini yapacak bir müteahhit ararken Atatürk Devlet Hastanesi inşaatı ise 5 yılda ancak bitirilebildi. Bütün bu kötü örnekler ise dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün devreye girmesi ile bitirilebildi.

Bu defa müteahhit kriz de Beyciler Lisesi ve Şehrin ortasında yapılan Namık Kemal İlkokulu inşaatlarında yaşandı. İnşaatları yapan müteahhit işleri yarım bırakıp kaçınca binalar kaderine terk edildi. İnşaatların ne zaman bitirileceği bilinmezken, olayın nasıl çözüme ulaşacağı da Düzceliler tarafından merak konusu oldu.

Özellikle şehrin tam ortasında yapılan Namık Kemal İlkokulu binasını, halen prefabrik yapıda eğitim gören öğrencilerin velileri sabırsızlıkla beklerken, inşaatın 4 aydır durmuş olması ve müteahhitten kaynaklı borçlar için okul inşaatındaki malzemelere haciz konulması hem öğrencileri hem de velileri hayal kırıklığına uğrattı.

Namık Kemal İlkokul inşaatını yapan Müteahitin aynı zamanda Beyciler Mahallesi’nde yapımı devam eden lisenin inşaatını da yapan firma olduğu da öğrenilirken, bu iki eğitim kurumunun ne zaman yapılarak faaliyete geçirileceği ise merak konusu oldu

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Bu, defa, okulların, müteahhiti, kaçtı, Mı, ?,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı