Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 19:15 Bu haber 217 kez okundu
 
Bu kadar seçkin bir kuruma yazık oluyor
...
Haberi


Türkiye’de sadece belirli illerde bulunan El Sanatları Merkezi, Düzce’de atıl kalmaya devam ediyor. Düzce’nin büyük kesiminin ilçe ve köylerde yaşadığı göz önüne alındığında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kırsaldaki vatandaşlara meslek edindirmesi için hayata geçirdiği Merkez’in halen kuruluş amacını kursiyer bulunamıyor bahanesi ile yapmaması ise dikkatlerden kaçmıyor. Ancak, yetkililerin El Sanatları Eğitim Merkezi gibi seçkin bir kuruluşun bu haline neden halen göz yumulduğu da kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Tarım Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’nin sadece belirli şehirlerinde kurulan ve bir tanesi de Düzce’de bulunan El Sanatları Eğitim Merkezi, açılmayan kurslar, verilmeyen eğitimler nedeniyle Düzce’nin beline kambur olmaya devam ediyor. Özellikle İstihdam seferberliği kapsamında ülke genelinde birçok kurum ve kuruluş, başta gençler, kadınlar ve engelliler gibi dezavantajlı gruplar olmak üzere vatandaşları meslek kursları iler iş hayatına adapte etmeye çalışırken El Sanatları Merkezi bütün imkanları olmasına karşın kursiyer sıkıntısını bahane göstererek kurs açmaktan kaçması ise dikkatlerden kaçmıyor.

İstihdam seferberliğine ve meslek kurslarına hassasiyetle yaklaşan başta Vali Zülkif Dağlı olmak üzere yetkililerin bu kadar önemli bir kuruluşun atıl duruma geçmesine neden göz yumdukları ise bir türlü anlaşılamıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Bu, kadar, seçkin, bir, kuruma, yazık, oluyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı