Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 19:22 Bu haber 260 kez okundu
 
Bu katliama ve hırsızlığa dur deyin...
...
Yaşam&Sağlık Haberi


Akçakoca Altunçay Köyünde yaşayan Ramazan Yatkın’ın iddiasına göre ormanlarda yaşanan katliam ve tahribatla hırsızlığa göz yumuluyor.

 

 

Akçakoca’ya bağlı Altunçay köyünde ormanlık alanlarda yaşanan tahribatı görüntüleyen ve CİMER’e, BİMER’e ve orman genel müdürlüğüne kadar bir kez şikayette bulunan Ramazan Yatkın, bu katliamın önüne geçilmemesine tepki gösterdi.

CİMER’e son olarak yazdığı yazı üzerine Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden  gelen iki mühendisin de şikayete konu olan alanı gezdiğini ve hiçbir suç unsuruna rastlanmadığına dair rapor tuttuğunu iddia eden Yatkın, tahribata göz yumulduğunu savundu.

Ağaçların köyün kooperatifinden şahıslara kestirilerek satıldığını iddia eden Yatkın, bu suça kayıtsız kalınmasına da tepki gösterdi.

Orman tahribatının önüne geçmek için verdiği mücadeleye, bir çok kez şikayette bulunmasına rağmen destek verilmediğini söyleyen Yatkın, tahribatın örtbas edilmeye çalışıldığını dile getirirken, Ankara’dan gelen müfettişin raporunda da hiçbir suç unsuruna rastlanmadığı şeklinde ibare yer aldığını, tahribatın boyutunun büyük olmasına rağmen, sadece kendisinin şikayetlerinden sonra vatandaşa tutulan zabıtların dışında işlem yapılmadığını belirtti. Yatkın yetkililere seslenerek, “ Lütfen bu tahribata dur deyin” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bu, katliama, ve, hırsızlığa, dur, deyin...,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı