Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 16:54 Bu haber 121 kez okundu
 
Bütün Salon Ayakta Alkışladı
...
Düzce Üniversitesi Haberi


Düzce Üniversitesi 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü kapsamında, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma, O’na vefa borcunu ödeme ve gelecek nesillere miras bıraktığı ‘Asım’ karakterini yaşatma amacıyla “Ben Asım” adlı anlamlı bir gösterime imza attı.

Düzce Üniversitesi 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümünde “Ben Asım” adlı tiyatro gösterimi gerçekleştirdi.

Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonu’nda düzenlenen ve yoğun ilgi gösterilen programa; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel SekreterHasan Sadi Ateş, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Şerif Demir, davetli konuklar, akademik ve idari personelleri ile öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin tiyatro sanatının öğelerini kullanarak sergilediği etkileyici sahne performansı, izleyiciler tarafından büyük bir beğeniyle takip edildi. Gösterim, göz yaşartan duygusal ve bir o kadar da gururlu anlara sahne oldu ve ayakta alkışlandı.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Gerçekten böyle bir gençliğe sahip olduğumuz için çok duygulandım, çok gururlandım. Çok profesyonel bir iş çıkardınız. Mezun olduğunuzda yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından “Ben Asım” gösteriminde emeği geçenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Bütün, Salon, Ayakta, Alkışladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı