Haber Detayı
08 Nisan 2018 - Pazar 14:49 Bu haber 3244 kez okundu
 
Çalışanlar maaşlarını alamayınca iş bıraktı
2. Organize sanayi bölgesinde bulunan Dekoral Alüminyum adlı fabrika çalışanlarına 2 aydır maaş ödemediği iddia edilirken, işçilerde maaşlarını alamadığı gerekçesi ile iş bıraktı.
Gündem Haberi


Beyköy'de bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve yurt içi yurt dışı bina dış cephe işleri ile uğraşan Dekoral Alüminyum adlı fabrika yaklaşık 2 aydır çalışanlarına maaşlarını ödemediği iddila edildi. Şubat ve Mart ayı maaşlarını alamayna işçilere ayrıca 3 aylıkda mesai ücretleri ödenmedi. İşçiler bu durum nedeni ile Mart ayı sonunda iş bıraktı. Firmanın sahibi işçilerle bir araya gelerek 5 Nisan'da herkesin tüm ödemelerinin yapılacağını söz verince işçiler tekrar iş başı yaptı.

VERİLEN SÖZ TUTULMADI

İşçiler 6 Nisan Cuma günü herhangi bir kimsenin maaşının yatmaması nedeni ile tüm personel yekrar iş bıraktı. Firma yönetimi öğleden sonra maaşlar yatacağini dile getirerek işçilerin işlerinin başına dönmesini istedi. Fakat işçiler işlerinin başına dönerek iş yapmadı. Cumartesi günleri çalışan fabrika işçilerin maaşlarını ödeyemediği için işçilere izin verildi. 

ÖDEMELERİN NE ZAMAN YAPILACAĞI BELLİ DEĞİL

Ödemelerini alamayan işçilere yönetim tarafından izin verilmesinin ardından herkes eyleme geçmek için hazırlıklar yapmaya başladığı iddia edildi. Bazı işçiler ise 2 senedir maaş ödemelerinin sıkıntılı olduğunu belirterek çoluğa çocuğa bakamadıklarını belirtti. Bazı işçiler ise olayı yargıya taşıyacaklarını vurguladı. 

Kaynak: Editör: Ceyda Başcı
 
Etiketler: Çalışanlar, maaşlarını, alamayınca, iş, bıraktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı