Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 12:43 Bu haber 507 kez okundu
 
Çalıştay yapılacak!
...
Kültür&Sanat Haberi


Kent konseyi Kadın Meclisinin dün akşam yapılan haftalık olağan toplantısında Düzce kabağından yapılan lezzetler görücüye çıktı. Düzce Balkabağının marka olması için kabaktan üretilen yiyeceklerle birlikte tanıtım çalıştayı düzenlenecek.

 

 

Düzce'nin yerelde üretilen Çerkez kabağından, üretici ve girişimci kadınların yaratıcılığı ile farklı lezzetler ortaya çıkartıldı.

Markalaşmak yolunda Düzce’nin ürünlerini değerlendirmek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında kabaktan hazırlanan yiyecekler dün akşam kadın meclisinin toplantısında görücüye çıkartıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen, Düzce kabağının tanıtılması ve marka olması amacıyla çalışma yaptıklarını söyleyerek, yakın zamanda çalıştay düzenlemeyi planladıklarını bildirdi.

Dikmen, “ Düzce’de çok güzel balkabağı var. Onun tanıtımını yapıyoruz. Bugüne kadar öne çıkartılmamış, acaba bu konuda bir çalışma yapsak dedik, eskiden beri bal kabağından neler yapılabildiğini ortaya koyma adına bir çalışma yaptık. Aynı çalışma TSO ve üniversitede yapılıyor. Umuyorum ve diliyorum, balkabağı Düzce’de de marka olur. Sakarya’da Bolu’da her yerde var. Ama Düzce’de daha farklı açılım getirerek, kadınların emekleriyle geçmişten bugüne balkabağının çok çeşitli çorbasından, tarhanasından, tatlısından, tuzlusundan çeşitleri ortaya koyarak tanıtmaya çalışıyoruz. Bunun için ufak bir kabak çalıştayı gibi bir sunum yapacağız.”dedi.

KADINA ŞİDDET KONUŞULDU

Kadın meclisinin toplantısında ayrıca 25 Kasım Kadına Şiddetle Uluslar arası Mücadele Günü dolayısıyla bir etkinlik de düzenlendi.

Etkinliğe, Belediye Başkanı Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay, siyasi parti kadın kolları temsilcileri, kent konseyi kadın meclisi gönüllüleri ve girişimci kadınlar katıldı.

Düzce Üniversitesi Öğretim Ūyesi , DÜKAM Müdürü Dr.Şule Çeviker Ay , Düzce Ūniversitesi Araştırma Görevlisi Kübra Doğan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ŞÖNİM Müdürü Sibel Has, etkinlikte, toplumsal cinsiyet, kadına yönelik şiddet ,yasal haklar ve ŞÖNİM in faaliyetleri ile çocuklarda mahremiyet konuları üzerine sunum yaptılar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Çalıştay, yapılacak!,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı