Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 21:33 Bu haber 136 kez okundu
 
CHP İl Başkanı Haluk Demir'den müftü tepkisi
...
SİYASET Haberi


CHP Düzce İl Başkanı Haluk Demir, camide cuma namazı öncesinde verdiği vaazdaki ifadeleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan ve tedbiren görevden uzaklaştırılan Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun sözlerine tepki gösterdi.

İl Başkanı Haluk Demir, görevi ne olursa olsun hiçbir kimsenin toplumu bölmeye yeltenmemesini istedi. Düzce Akçakoca Müftüsü cuma vaazında Selanik göçmenleri için “Yüzde 90’ı Sabetayist. Aslında Müslüman değil. Bunlar dünyanın neresinde olursa, şu an ses çıkarmadıklarına bakmayın, İstanbul’da gezi olaylarında otellerinde insanları barındıran kimdi? Gene Yahudiler idi. Bunlar gücü, kuvveti eline geçirdiği zaman size de aynısını yaparlar’ sözlerini sarf edince tepki çekmişti.

CHP İl Başkanı Haluk Demir de bir mesaj yayınlayarak, müftünün sözlerini bölücülük olarak nitelendirdi. Haluk Demir mesajında şu görüşlere yer verdi: “ Bu ülkenin evlatları İslamiyet’i hoşgörü dini, birleştirici bir unsur olarak görmektedir. Ancak bu ve buna benzer sözüm ona müftüler camiilerde bu tarz konuşmalar yaparak toplumu bölmektedir. Bunun ne dinle, ne İslamiyet ile ne de insanlıkla ilgisi vardır. Bunun adı provokatörlüktür. Camide namaz kıldıran kişi insanlara güzel öğütler verir, güzel sözler söyler. İnsanları ırkçılık yaparak, ayrımcılık yaparak bölmez. Burada açıkça ülkenin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hedef alınmıştır. Diyanet işleri başkanlığı kuran ve senin o makamda görev yapmanın önünü açan Ulu Öndere dil uzatman hizmet ettiğin Diyanet İşleri camiasına da haksızlıktır. Kimse bu ülkenin kurucu liderine hakaret edemez. Kimse insanları hele ki görevi birleştirmek olan bir kişi insanları göçmenmiş, Yahudiymiş, Hıristiyanmış diye dinine, ırkına göre ayıramaz.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: CHP, İl, Başkanı, Haluk, Demir'den, müftü, tepkisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı