Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 15:10 Bu haber 498 kez okundu
 
CİMER verileri değerlendirildi
Vali Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) yetkili kullanıcıları ve cevap onay yetkililerine yönelik olarak bilgilendirme ve genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Düzce’den CİMER’e farklı kanallardan toplam 5 Bin 682 başvuru yapıldığı bildirildi. Vali Dağlı, vatandaşın başvurularına çözüm odaklı ve zamanında cevap verilmesinin önemine dikkat çekti.
Teknoloji Haberi


Valilik Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın yanı sıra, Vali Yardımcısı V. Adem Keleş, kurum müdürleri ve CİMER sistemi kullanıcıları katıldı.

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Gönül Günaydın Çabukoğlu CİMER’e başvurular hakkında sayısal verileri paylaşırken, “ CİMER Sistemi üzerinden ilimizde 2018 yılında telefonla aldığımız başvuru sayısı 1.148, şahsen büromuzdan aldığımız başvuru sayısı 190, internet üzerinden yapılan başvuru sayısı 4.013’tür. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığından e-posta üzerinden gelen başvuru sayısı da 934’tür. Valiliğimiz olarak CİMER’i önemsiyor, yakından takip ediyoruz. Önemsiyoruz çünkü CİMER devletin vatandaşla direkt temas ettiği noktalardan biri. Bu nedenle CİMER sisteminin etkin ve verimli kullanımı, CİMER üzerinden gönderilen başvuruların zamanında takip edilmesi, cevaplandırılması, başvuru sahiplerinin bilgilendirilmesi son derece önemlidir. Bugün bu toplantımızda hem 2018 yılını sayısal verilerle genel olarak değerlendireceğiz, hem de CİMER sisteminin kullanımı ve işleyişte karşılaşılan sorunları ele alacağız.” dedi.

Vali Zülkif Dağlı CİMER’in önemine vurgu yaptığı konuşmasında, cevapların zamanında ve somut çözüm odaklı verilmesine de değindi,

 Vali Dağlı, “Tabi CİMER’in sağlıklı işlemesi önemlidir. Konunun Cumhurbaşkanlığımızca önemle ve hassasiyetle takip edildiğini hepimiz biliyoruz. Bu manada bizde hassasiyet göstermek zorundayız. Tabi burada cevapların zamanında verilmesi önemlidir. Cevaplar ile olabilecek taleplerin yerine getirilmesi vaktinde cevap vermek kadar önemlidir. Biraz daha somut çözüm odaklı cevaplamak, cevapları da işlemimizi tam olarak yaptıktan sonra vermek durumundayız. Zamanında cevaplar vereceğiz. İlgile personelde değişme olduğunda bunları bildirmek durumundayız. CİMER önemli, CİMER’i hassasiyetle takip etmek durumundayız..” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından CİMER Genel Koordinatörü Ayhan Yılmaz tarafından katılımcılara; CİMER 2018 yılı sayısal verileri ve CİMER sisteminin işleyişi, karşılaşılan sorunlar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: CİMER, verileri, değerlendirildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı