Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:14 Bu haber 222 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan evlere mektup
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye genelinde Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak Düzce’de bulunan evlere mektup gönderdi. Mektup da Korona virüs ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda anlatıldı.
GÜNDEM Haberi


  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeni ile 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan Sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak Düzce’de bulunan evlere mektup gönderdi.

Düzce genelinde bir çok evlerin posta kutularına konulan mektupta Korona virüs ile mücadele de yapılan çalışmaları anlatan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı da kutlamayı ihmal etmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlama kapsamında sokağa çıkmayarak bu süreçten alın akıyla çıkılacağını hatırlattı.

İŞTE MEKTUPTA YAZANLAR
  “Değerli kardeşim,
Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.

Gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen korona virüs salgını sebebiyle, bu bayramı her birimiz evimizde geçirmek durumundayız.

Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz. Allah’a şükür, devleti ve milletiyle ülkemiz bu sınavı çok iyi veriyor.

Ekonomiden sosyal hayata bir çok alan, salgınla mücadele kapsamında uygulamaya geçirilen tedbirlerden derin bir şekilde etkilendi. Mart ve Nisan aylarımız sıkıntılı bir şekilde geçerken, Mayıs ayında yavaş yavaş diğer ülkelerle birlikte normalleşme adımları atmaya başladık. Hep birlikte dikkatli davranır, kurallara uyar, maske, sosyal mesafe ve temizlik hassasiyetine riayet edersek, bu süreçten alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır.

Salgın döneminde ülkelerin çoğu içe kapanıp ellerindeki sınırlı imkanlarla sıkı sıkıya sarıldılar. Türkiye olarak biz, kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde, pek çok dost ve kardeş ülke halkına da yardımda bulunduk. Küresel dayanışmanın bolca sözünün edilip fiiliyata dönüştürülmediği bir dünyada, Türkiye olarak insanlığımızı gösterdik.

Salgın sürecinde özverili bir şekilde görev yapan, başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu ve özel sektör personeline, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

Alınan tedbirler sebebiyle hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması ve zorluğa, yokluğa, yoksulluğa düşmemesi için devletimizin tüm kaynaklarını harekete geçirdik. Sosyal Koruma Kalkanı programıyla hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem de istihdamdaki kayıptan dolayı sıkıntıya düşen çalışmalarımıza destek sağladık.

Bu kapsamda “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla, yaklaşık 10 milyon vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardır. Vergi, prim, taksit ertelemeleri ve finans kolaylıkları gibi desteklerle, salgın sürecinde milletimizin emrine sunduğumuz kaynak miktarı 240 milyar lirayı buldu.

Milletimize, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntılı günlerde de en güzel hizmetleri vermenin çabası içinde olduk. İnşallah salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada, Türkiye’nin gücünü, zenginliğini ve refahını çok daha yükseklere taşıyacağız.

Geleceğe ümit ve güvenle baktığımız bu güzel bayram gününde, yanında olamadığını sevdiklerini iletişim araçlarıyla da olsa ulaşacağınıza ve bu mutluluğu paylaşacağınıza inanıyorum.

Rabbimden hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle ve huzurla kavuşturmasını diliyorum.

Birkez daha Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri en samimi duygularımla selamlıyorum.

Kalın sağlıcakla…

Recep Tayyip Erdoğan”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan’dan, evlere, mektup,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı