Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 12:36 Bu haber 189 kez okundu
 
Deliler Düzce'deydi!
...
Kültür&Sanat Haberi


Osmanlı Ordusu’ndaki Deliler birliğinin maceralarını konu alan “Deliler Fatih’in Fermanı” filminin galası dün akşam Krempark Moonlihgtcinema’da yapıldı. Filmde rol alan Düzceli oyuncu Baran Öztürk,filmin uzun uğraşlar sonucu çok emek harcanarak ortaya çıktığını söyledi.

 

 

Başrollerini Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Nur Fettahoğlu, İsmail Filiz, Namık Rüstemhanlı ve Düzceli oyuncu Baran Öztürk’ün  paylaştığı, "Deliler Fatih'in Fermanı" filminin galası dün akşam Krempark Moonlihgtcinema’da yapıldı.

Kalabalık bir seyirci topluluğu ile filmi izleyen oyuncular, daha sonra sahne önünde hep birlikte seyircileri selamladı.

Filmin başrol oyuncularından Cem Uçan, “kendi coğrafyamızın öz evlatlarının çektiği bir film” derken, gerçek bir hikayenin anlatıldığını belirtti. Uçan, filmde rol alan Düzceli oyuncu Baran Öztürk için Düzce’yi tercih ettiklerini dile getirdi. Baran Öztürk ise, projeye nasıl dahil olduğunu anlattı, flmin konusundan söz etti.

Uçan, “ Adsız başrol karakterlerimizden bir tanesi Düzce’nin çocuğu. Düzce’de büyümüş aslan gibi bir kardeşimiz Baran Öztürk için, sizler için geldik buraya.” Dedi. Baran Öztürk ise, akıncı birliği olan  Delilerin var oldukları dönemde en korkutucu askeri birliklerden olduğunu, en önemli özelliklerinin ise doğaüstü fizik yapılarına sahip olmaları ve ölüme yürümeleri olduğunu belirtti. Öztürk, Konuralp Bey ve Akçakoca Bey’in , Orhangazi’nin en çok güvendiği komutanlardan olduğunu söyleyerek onların da güzel film projelerine konu olmalarını temenni etti.

Başrol oyuncularından İsmail Filiz de Deliler filminin ikincisini yapmak istediklerini söyleyerek, aslında bu filmin Türkiye’de var olan 80 milyon delinin filmi olduğunu vurguladı.

Filmin galasına katılan Düzceliler, başrol oyuncuları ve Baran Öztürk ile selfi çektirmek isteyince adeta izdiham yaşandı.

Mikrofonumuz aracılığı ile  duygularını paylaşan  Baran Öztürk, Deliler’in çok emek verilerek uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkan bir film olduğunu söylerken, filmle ilgili bilgiler verdi. Filmin Almanya’da yasaklanması ile ilgili olarak ise gurbetçi vatandaşlara filme sahip çıkmaları konusunda çağrıda bulundu.

Filmde Suskun karakterini canlandıran Batın Uçar ise, filme bu kadar ilgi gösterilmesinden büyük gurur duyduğunu dile getirirken, dünya çapında bir film olduğunu belirtti.

Baran Öztürk’ün babası işadamı Suat Öztürk de Deliler filminin galasına katıldı, oğlunun kaliteli bir projede yer alarak ailesini gururlandırdığını dile getirdi.

Deliler’in bir diğer başrol oyuncusu İsmail Yıldız ise, Türk film tarihinde en iyi dönem aksiyon filmini çektiklerini söyleyerek, 6 ay eğitim aldıklarını belirtti.

Filmin yapımcısı ve başrol oyuncusu Cem Uçan da, Düzce’de filmin sahiplenildiğini söyleyerek, filmin nasıl ortaya çıktığını anlattı.

Moonlightcinema’sının işletmecisi Mine Met, filmin galasında kendilerini yalnız bırakmayan Düzcelilere teşekkür ederken, filme büyük ilgi olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Deliler, Düzce'deydi!,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.


PEYAMİ SAFA
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı