Haber Detayı
05 Haziran 2021 - Cumartesi 16:23 Bu haber 289 kez okundu
 
Dikilen fidanları görmezden gelin dediler
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Cumhurbaşkanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında bir çok noktada binlerce fidan toprakla buluştu.

Düzce'ni Yeni Taşköprü köyünde de binlerce dikim yapıldı. Köy halkı, "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında köye gönderilen fidanlardan 70 tanesini köyün merasına dikti. Hayvanların güneşlerde korunması için dikilen fidanların zarar görmemesi içinde meranın belli bir kısmı tel örgülerle çevrildi.

Köy halkının "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında diktiği ve fidanların zarar görmemesi için çevrilen tel örgüleri, 2 kişi Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'ne şikayet etti. Şikayet sonrasında iddialara göre Tarım ve Orman İl Müdürlüğü skandal bir karar alarak, tel örgülerin kaldırılmasını fidanların ise sökülmesi için muhtarlığa yazı yazdı.

"Geleceğe Nefes" olunması için dikilen fidanların sökülmesi talimatı skandal olarak yorumlanırken, köy halkı konu ile ilgili olarak Tarım Müdürlüğü'ne şikayetlerini ileterek, " Nasıl "Geleceğe Nefes" olacağız. Bir yandan fidan veriliyor dikilsin diye, bir yandan sökün deniyor. Biz kesinlikle fidanları sökmeyeceğiz. Hayvanlar zarar vermesin diye tel örgü ile kapattık.

Sürekli kapalacak diye de bir şey yok. Fidanlar hayvanların zarar vermeyeceği boyuta gelince, tel örgüleri kaldıracağız zaten. Düzce Valiliği bu konu ile ilgili olarak acil devreye girmeli" ifadelerinde bulundular. 

HABER: E.BEKTAŞ

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Dikilen, fidanları, görmezden, gelin, dediler,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı