Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 14:36 Bu haber 180 kez okundu
 
Doğa 9 bin boş ilaç kutusundan kurtuldu
...
Gündem Haberi


Düzce Ziraat Odası tarafından başlatılan kampanya ile çiftçilerin ürünlerine attıkları ilaçların boş kutularının toplanmasına ve karşılığında da belli bir ücret ödenmesine karar verilmişti. Kampanya ile birlikte Düzce Ziraat Odası’na 9 bin adet boş ilaç kutusu getirildi. 


Düzce Ziraat Odası Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Düzce ve çevre illerde bahçelerine zirai ilaç atan çiftçilerin boş ilaç kutularının sulara ve doğaya zarar vermemesi için toplatılmasına karar verilmişti. Kampanyanın duyurulması ile harekete geçen çiftçiler boş ilaç kutularını Düzce Ziraat Odası’na götürdüler. 

Düzce Ziraat Odası yeni başlayan kampanyaya katılımın az olacağını düşünürken 9 bin adet boş kutu çiftçiler tarafından toplandı. Toplanan boş kutular imha edilmek üzere geri dönüşüm tesislerine gönderildi. 
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, “Düzce Ziraat Odası 06 Nisan 2019 tarihli Yönetim Kurulumuzun önerisi ile 13 Nisan 2019  tarihli 3 nolu karar ile boş ilaç kutularının  çevreye verdiği zarar bütün canlıların ölümü doğada kalıcı hasar bırakması açısından çevreci kampanya başlatmıştık. Bu kampanyayı Merkez İlçe olarak yapmıştık. Ancak o kadar  çok ilgi ile karşılandık ki 1000  adet kutu toplanır mı diye düşünürken bütün ilçelerimizden ve hatta Ereğli, Karasu, Kocaeli Hendek gibi ilimiz dışından da rağbet görerek 9 bin adet ilaç kutusu topladık. Karşılığında 9 bin lira para ödedik. Şu anlaşılıyor ki 2020 yılında Düzce Merkez Ziraat Odası olarak bizim tek başımıza yapmamız maddi olarak imkansız görünüyor. Bu kampanyayı önümüzdeki yıl İl Özel İdaresi, Valiliğimiz, Belediyelerimiz, ilçe Ziraat Odalarımız destek  vermelidirler. Bu kampanyaya basın olarak desek verdiğiniz için çok teşekkür eder, 2019 yılının çiftçilerimize bol kazançlı, bol bereketli bir yıl olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Doğa, 9, bin, boş, ilaç, kutusundan, kurtuldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı