Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 17:03 Bu haber 253 kez okundu
 
Dünya Çocuk Hakları Günü
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü dolayısıyla Düzce Çocuk Hakları Komisyonu üyesi çocuklar ve aileleri bir yürüyüş yaptı.
Haberi


 Polisler ile birlikte yürüyen çocuklar yürüyüş sonunda ise çocuklar ve anneleri ellerinde taşıdıkları balonları gökyüzüne bıraktılar.

Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri ile birlikte etkinlik düzenlendi.

Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü önünde toplanan Düzce Çocuk Hakları Komisyonu üyesi çocuklar, aileleri, polisler eşliğinde şehir merkezine kadar yürüdüler.

Şehir merkezinde bir alışveriş merkezi önünde biten yürüyüş sonunda Düzce Çocuk Hakları Komitesi üyesi Melis Alptekin, Çocuk haklarının önemine vurgu yaparak, “Çocuk Haklarının öğretmek üzere Çocuk Hakları Komitesi kuruldu ve Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına başladı. Bu kapsamda 20 Kasım tarihini de Dünya Çocuk Hakları günü olması dolayısıyla çocuklar olarak birlikte kutluyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri ellerinde taşıdıkları balonları gökyüzüne bıraktılar. Etkinliğin sonunda ise yürüyüşe katılanlar birlikte sinemaya giderek film izlediler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Dünya, Çocuk, Hakları, Günü,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Her kanat denizi aşamaz…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı