Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 20:51 Bu haber 130 kez okundu
 
Düzce Belediyesi’nden örnek çalışma
...
Düzce Belediyesi Haberi


Küçük çocuklara çevre bilincini aşılamak amacıyla geçmişte mavi ağaç derneği tarafından yapılan ve başarıyla hayata geçirilen proje Düzce Belediyesi bünyesinde devam ediyor.

Proje kapsamında miniklere çevre ve temizlik bilinci tiyatro oyunuyla öğretiliyor. Geçtiğimiz yıllarda mavi ağaç derneği tarafından uygulanan ve sanat ile çevre kültürünü iç içe miniklere öğretmek için Düzce ve ilçelerde okullarda oynayan tiyatro bu defa Anıtpark meydanında ailelerin ve miniklerin yoğun katılımıyla yapıldı. 

Miniklerin interaktif olarak birebir katıldığı, hem oyuna katılırken aynı zamanda çevre temizliği, çöpleri geri dönüştürme gibi konuların anlatıldığı oyuna aileler ve çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Yapılan çalışma hakkında bilgiler veren Düzce Belediye başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu; “Ağaç yaşken eğilir atasözünü hayata geçirmek ve miniklere çevremizi temiz tutmamız için miniklere böyle bir gösteri hazırladık. İlkini geçen yıl yapmıştık ve ilimizde ve ilçlerimizde ciddi rağbet görmüştü. Devamını da bu gün Anıtpark Meydanında yapıyoruz. Belediye olarak katı atık tesisi ile ilgili ciddi çalışmalarımız var. Ancak öncesinde o tesise gidecek çöplerin evlerde ayrıştırılmasını sağlamayı ve bunu da küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, Belediyesi’nden, örnek, çalışma,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.


İMAM-I AZAM (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı