Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 13:40 Bu haber 37 kez okundu
 
Düzce’de 19 noktaya EBA noktası kuruldu
...
EĞİTİM Haberi


 Korona virüs salgını nedeni ile eğitimin bir kısmı yüz yüze bir kısmı ise uzaktan yapılıyor. Düzce’de EBA’ya ulaşım sağlama konusunda sorun yaşayan noktalarda Düzce Valiliği tarafından 19 bölgede EBA destek noktaları oluşturuldu.

  Düzce Valiliği EBA’ya ulaşım konusunda sorun yaşayan bölgelerde EBA Destek noktaları oluşturulacağını açıklamasının ardından Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmalarına başladı.

Özellikle okul olmayan merkeze bağlı köylerde ve bazı bölgelerde öğrencilere destek olmak amacıyla EBA Destek noktası kurumları tamamlandı. Bu köylerde, uygun alanlarda EBA destek noktası kurumlarıyla internete erişimi olmayan öğrencilerin derlerine bu noktalarda devam edebilecek.

Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmayla merkeze bağlı Derdin, Gökçe, Doğanlı, Esençam, Küçük Ahmet, Küçük Mehmet, Turaplar, Otluoğlu, Kurtsuyu, Suncuk, Akyazı, Eminaçma, Uğur, Kutlu, Kavakbıçkı, Muncurlu, Günbaşı ve Bahçeşehir bölgesinde iki noktada olmak üzere 19 EBA destek noktası kurulum çalışmaları tamamlanıp öğrencilerin hizmetlerine sunuldu.

Tüm noktalarda sınırsız internet bağlantısı sağlanarak tabletler muhtarlara ve ya köy muhtarlarına teslim edildi. EBA destek noktalarında okul müdürlükleri ile koordineli olarak çalışmalar sürekli takip edilecek.

Okullarda kurulan EBA Destek noktaları ile birlikte Düzce’de şu ana kadar 177 merkez oluşturularak öğrencilerin EBA’dan derslerini takip etmeleri sağlandı. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce’de, 19, noktaya, EBA, noktası, kuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı